Evan Spiegel Kimdir? Evan Spiegel'in Hayatı


Teknonce > Teknoloji > Evan Spiegel Kimdir? Evan Spiegel'in Hayatı
Evan Spiegel Kimdir? Evan Spiegel'in Hayatı

21. yüzyılın en genç girişimcilerinden ve Snapchat'in kurucusu olan Evan Spiegel kimdir? İşte Evan Spiegel'in hayatı...

Teknolojinin gelişmesi ve internetin hayatımıza girmesi, sosyal medya platformlarının sayısının da artmasına sebep oluyor. Yakın zamanda kurulan, aktif kullanıcı sayısı 150 milyondan fazla olan Snapchat'in kurucusu ve CEO'su olan Evan Spiegel'in hayat hikayesini sizlerle paylaşıyoruz.Evan Spiegel Kimdir? Evan Spiegel'in Hayatı

Evan Spiegel, 4 Haziran 1990 tarihinde Los Angeles'da doğmuştur. Stanford Üniversitesi'nde okumaya başlayan Evan Spiegel, burada Snapchat'i birlikte kurduğu Booby Murphy ve Reggie Brown ile tanıştı.

Evan Spiegel, kullanıcılar arasındaki mesajlaşmanın gizli olması ve kullanıcıların zor durumda kalmaması için karşılıklı atılan fotoğrafların belli bir süre sonra kendiliğinden silinmesi gerektiğini düşünmüş ve bunun üzerine Snapchat'i hayata geçirmiştir.

2011 yılında yaptığı bu uygulama, Stanford Üniversitesi'nde çok beğenilmiş ve beklenmedik bir başarı elde etmiştir. Bundan dolayı Evan Spiegel, Snapchat'i daha fazla geliştirebilmek için eğitimini yarıda bırakmıştır. Snapchat için yatırımcı arayan Spiegel'in herkes tarafından aldığı cevap şöyledir. "Hayatımızda duyduğumuz en saçma fikir." 

Genç girişimci, aldığı cevaplar karşısında asla yılmamış ve projesini geliştirmek için elinden geleni yapmıştır. Böylece genç yaşında büyük bir başarıya imza atmayı başarmıştır.

Hatırlayacağınız üzere Facebook, 2012 yılında Instagram'ı 1 milyar dolar karşılığında satın almıştı. Snapchat'i de satın almak isteyen Facebook, 2013 yılında Evan Spiegel'a 3 milyar dolarlık bir teklif sunmuşlardır. Fakat bu teklifleri Spiegel tarafından geri çevrilmiştir.

2016 yılında ünlü manken Miranda Kerr ile evlenen Evan Spiegel'in serveti 2.1 milyar dolardır. 

Etiketler: evan spiegel kimdir, evan spiegel hayatı, evan spiegel serveti, snapchatin kurucusu, evan spiegel

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap