Facebook, Instagram ve Whatsapp Çöktü!


Teknonce > Teknoloji > Facebook, Instagram ve Whatsapp Çöktü!
Facebook, Instagram ve Whatsapp Çöktü!

Facebook, Instagram ve Whatsapp'a yaklaşık bir saattir erişim sağlanamıyor. Facebook, Instagram ve Whatsapp çöktü mü? Facebook, Instagram ve Whatsapp'a neden girilemiyor? Ayrıntılar haberimizde...

Dünyanın en popüler mesajlaşma servisi Whatsapp ile sosyal medya platformları Facebook ve Instagram'da erişim problemleri yaşanıyor. Henüz durumla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Twitter ve farklı sosyal medya platformlarında Facebook, Instagram ve Whatsapp'ın çöktüğüyle alakalı paylaşımlar yapılıyor. Kullanıcılar "Facebook, Instagram ve Whatsapp çöktü mü?", "Facebook, Instagram ve Whatsapp'a neden girilmiyor?" sorularının cevaplarını arıyorlar. Geçtiğimiz haftalarda Facebook, Instagram ve Whatsapp'ta yine erişim problemleri oluşmuş ve bu durum saatlerce devam etmişti. Türkiye saatine göre 13.40 sularından itibaren bu üç platforma erişim sağlanamıyor. Sorunun neden kaynaklandığı veya ne zaman çözüleceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlamak amacıyla kurulan Wikileaks adlı oluşumun kurucusu Julian Assange, birkaç gün önce İngiltere yönetimi tarafından ABD hükümeti adına tutuklandı. Bu olayın ardından dünyaca ünlü hacker grubu Anonymus, Julian Assange'ın serbest bırakılmadığı takdirde sorumluların bedel ödeyeceğini belirtti. Facebook, Instagram ve Whatsapp'ta yaşanan erişim problemlerinin sebebi Anonymus isimli hacker grubu olabilir.

Facebook'ta bir video yayınlayarak İngiltere ve ABD hükümetlerini hedef alan Anonymus, videoda "Birçoğunuzun bildiği gibi İngiltere yönetimi, ABD hükümeti adına Wikileaks'in ortağı Julian Assange'ı tutukladı. Bu, uzun süredir beklenilen bir durumdu. Mevcut tutuklama ve ifşa gruplarına yapılan büyük operasyonlar gösteriyor ki bu hükümetler gizliliklerini korumak için her yolu deneyeceklerdir. İngiltere, ABD ve Ekvador yönetiminin yetkin kadroları, gazeteciliğe vurulan bu darbeye gözlerini kapadılar. Bu hamleleriyle özgür dünyayı geniş çaplı bir devrime daha da yakınlaştırıyorlar. CIA ve ABD Başkanı'ndan Assange'ı tutuklayan emniyet kadrolarına kadar hepsi kendilerini halk düşmanı ilan etti. Anonymous ise buna göre hareket edecek. Assange'ı serbest bırakın yoksa bedelini ödersiniz." ifadelerine yer verdi.

İlerleyen saatlerde resmi bir açıklama yapılması halinde bu durumun neden kaynaklandığı ortaya çıkacaktır.

Etiketler: facebook çöktü mü, instagram çöktü, whatsapp çöktü mü, facebook erişim sorunu

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap