Facebook'a Yeni Uygulama Geliyor


Teknonce > Teknoloji > Facebook'a Yeni Uygulama Geliyor
Facebook'a Yeni Uygulama Geliyor

Gelen haberlere göre Facebook'a erişim engeli yaşayanlar için yeni bir uygulama geliştiriliyor. Facebook tarafından piyasaya sürülecek uygulama, kimleri kapsıyor?

Facebook'un, aileleri tarafından Facebook'a girmesi engellenen gençlerin sisteme erişimlerini sağlayabilmek için bir yazılım hazırlığında olduğu iddia edildi. Hala Dünya çapında en çok kullanıcıya sahip olan Facebook'un bu yeni kitleye yöneleceği haberleri, sosyal medya platformunda çeşitli değişiklikler olabileceği ihtimalini de gündeme getirdi.Facebook'un dışında yazılan bu yeni uygulamada eklenen arkadaşlarla mesajlaşma imkanı bulunacak. Ebeveynlerin de bu mesajları okumasına imkan veren bu yeni uygulama, aileler tarafından engellenen kullanıcıların Facebook'a geri kazandırılması hedefiyle piyasaya sürülecek. 

Uygulamayı keşfedip duyuran teknoloji analisti Cory Weinberg'in verdiği bilgilere göre uygulamanın adı "Talk" olacak. Yine Cory Weinberg'in iddiasına göre Talk'u kullanmak için bir Facebook hesabının bulunmasına da ihtiyaç duyulmayacak. 

Uygulama resmi kanallar tarafından henüz doğrulanmamış olsa da özellikle Avrupa kaynaklı teknoloji siteleri bu yeni sızıntıyı önemli bir haber olarak duyuruyor. İddiaların doğru olup olmadığının ise kısa süre içinde anlaşılacağını tahmin ediyoruz.

Etiketler: facebook, sosyal medya, talk, facebook talk, facebook uygulama, teknoloji,

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap