Facebook Beğen Butonu Kalkıyor


Teknonce > Teknoloji > Facebook Beğen Butonu Kalkıyor
Facebook Beğen Butonu Kalkıyor

Facebook yetkililerinin yaptığı açıklamada üçüncü parti uygulamalar için Facebook'un beğen butonunun kaldırılacağı duyuruldu. Beğen butonu nerelerden kalkıyor?

Uzun bir süre üstüne konuşulan ve haberi yapılan dislike (beğenmeme) butonu beklenirken, Facebook beğen butonunu kısıtlama kararı aldı. Dislike butonu yerine çeşitli emojilerle desteklenen Facebook, beğen butonunda da kısıtlamaya gidiyor.Ancak bu durum Facebook'taki sıradan kullanıcıları doğrudan etkilemeyecek. Kullanıcılar Facebook'ta yine beğen butonunu kullanacaklar. Beğen butonunun kaldırılacağı yerler, iOs ve Android'deki üçüncü parti uygulamaları. Bildiğiniz gibi telefonlarınızdaki çeşitli uygulamaların Facebook sayfalarına yönlendirmek için, uygulamanın bazı yerlerinde "Facebook'ta beğen" butonları oluyor. Facebook, kendi beğen butonu ve logosunun artık bu uygulamalarda kullanılmasına izin vermeyecek. Bunun yerine üçüncü parti uygulama geliştiricileri kendi beğen butonlarını oluşturarak yine Facebook sayfalarına yönlendirme yapabilecekler.

Uygulamanın 6 Şubat 2018'den itibaren geçerli olacağını duyuran yetkililer, bu tarihten itibaren üçüncü parti uygulama geliştiricilerin kendi butonlarını yapabileceklerini ve bu butonların içine de Facebook sayfalarını koyabileceklerini, bu yönde herhangi bir sorun yaşanmayacağını bildirdi.

Ancak bildiğiniz gibi artık birçok uygulamanın resmi Facebook sayfası ve hesabı bulunuyor. Tüm bunlardan bir anda desteğin çekilmesi elbette geliştiriciler tarafından hoş karşılanmayacak. Facebook'un neden böyle bir karar aldığı ise bilinmiyor. 

Etiketler: facebook beğen kalkıyor, beğen butonu

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap