Facebook'tan Yeni Özellik:İnsanları Keşfet


Teknonce > Teknoloji > Facebook'tan Yeni Özellik:İnsanları Keşfet
Facebook'tan Yeni Özellik:İnsanları Keşfet

Facebook artık arkadaş listesinden sıkılanlar için yeni bir uygulama geliştirdi: Discover People 

Piyasaya çıktığı ilk günlerden beri dünya genelinde milyonlarca kullanıcıyı ağırlayan Facebook arkadaş listelerinin dışındaki kişilerle de etkileşimin arttırılması adına adımlar atmaya devam ediyor. Artık yalnızca sizi tanıyanlar değil, tanımayanlar da sizin hakkınızdaki bilgileri keşfedebilecek. Aslında Tinder kullanıcıları Facebook'un bu yeni özelliğini yakından tanıyor. Yeni Özellik Tinder Benzeri

Sizi tanımak isteyen insanlar için birkaç cümleyle kendinizi ifade ederek oluşturmaya başladığınız profilde Tinder'daki gibi kişi kartları bulunuyor. Profilinizin altında ise sizin hakkınızda yaşadığınız yer, işiniz, ilgi alanlarınız, katılmayı düşündüğünüz etkinlikler gibi sınırlı sayıda bilgi bulunuyor. Discover people bu bilgileri kullanarak insanları gruplandırıyor. Siz de bu gruplandırmalardan hangisini seçerseniz o kategoriye giriyorsunuz ve karşınıza o kategoriye katılmış başka insanların kişi kartları geliyor. Yani uygulamanın temel mantığı, diğer insanlarla olan benzerlik ve ortak ilgi alanlarınız. 

Yeni uygulama çıkarırken Facebook bazı kullanıcılar tarafından da eleştiri oklarına maruz kaldı. Bir süredir Facebook'un yeni birşey ortaya koymadığını, daha önce uygulanmış fikirleri alıp sistemine entegre ettiğini düşünen bazı kullanıcılar, yakın zamanda artık Facebok'un önemli bir yenilikle kullanıcılarının karşısına çıkması gerektiğini düşünüyor.

Özgün bir uygulama olmasa da dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan Facebook çıkardığı bu yeni özellik Tinder'a ciddi bir darbe vuracağa benziyor. 

Etiketler: facebook, facebook insanları keşfet, facebook discover people,

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap