Facebook ve İnstagram Çöktü mü?


Teknonce > Teknoloji > Facebook ve İnstagram Çöktü mü?
Facebook ve İnstagram Çöktü mü?

Dünya'nın en büyük sosyal medya platformları Facebook ve İnstagram'a bir saatten fazladır giriş yapılamıyor. Facebook ve İnstagram çöktü mü?

Facebook ve İnstagram'da hesapları bulunanlar bir süredir bu platformlara erişim sıkıntısı yaşıyor. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları Facebook ve İnstagram'a bir süredir erişim sağlanmıyor. Peki Facebook çöktü mü?Türkiye'den bir çok kullanıcının Facebook hesaplarına giriş yapamadığı haberleri gelirken yaşanan durumun nedeni ise merak konusu oldu. Milyonlarca kullanıcı, "Facebook çöktü mü? Facebook ve İnstagram yasaklandı mı?" gibi sorular sormaya başladı.

Sorunun Facebook sunucularından kaynaklandığı, Instagram'ın da aynı sunucuları kullandığı için her iki platformda da sorunlar yaşandığı belirtiliyor. Yaşanan problemin şimdilik çoğunlukla Avrupa'daki kullanıcıları etkilediği belirtiliyor. Sorunu dillendiren kullanıcıların çoğu, sitenin yüklenemediği veya hesaplarına ulaşamadığını belirtiyor. Bazı kullanıcıların ise 'Facebook kısa bir süre sonra geri dönecek' uyarısıyla karşılaştıkları gelen haberler arasında.

BTK BAŞKANI ÖMER SAYAN'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) Başkanı Ömer Sayan da, yaşanan sorunla ilgili Twitter'dan, "Facebook ve Instagram'da Amerika, Avrupa, Güney Amerika başta olmak üzere küresel çapta teknik bir problem olduğu raporlandı." açıklamasında bulundu. 

Bu durumun Facebook ve İnstagram sunucularına yönelik bir siber saldırı olabileceği ihtimali de konuşulanlar arasında. Problemin ne zaman çözüleceği ise henüz bilinmiyor. Ancak kullanıcıların temel talebi, en kısa zamanda sosyal medya hesaplarına yeniden sorunsuz şekilde erişebilmek.

Etiketler: Facebook çöktü mü? , İnstagram çöktü mü?,  Facebook ve İnstagram'a bir süredir erişim sağlanmıyor, Facebook ve İnstagram yasaklandı mı, btk facebook, btk instagram, facebook siber saldırı, instagram siber saldırı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap