Facebook Yaz Sonunda Dizi Çekmeye Başlayacak!


Teknonce > Teknoloji > Facebook Yaz Sonunda Dizi Çekmeye Başlayacak!
Facebook Yaz Sonunda Dizi Çekmeye Başlayacak!

Bünyesindeki video oynatma imkanlarını her geçen gün geliştiren Facebook'tan dev bir adım daha geldi: Bölüm başı 3 milyon dolarlık bütçeyle dizi çekimleri yapılacak.

Piyasadaki hakimiyetini pekiştirme derdinde olan Facebook, kesenin ağzını iyice açtı. Facebook, yaz sonunda hedefine ulaşabilmek için Hollywood stüdyolarıyla dizi projesi görüşmelerine başladı. Wall Street Journal haberine göre, Hollywood'un oyunculuk ve yetenek ajanslarıyla görüşmelere başlayan sosyal medya devinin başlattığı projede maliyet, bölüm başına 3 milyon dolara kadar çıkacak. 13-34 yaş arasındaki kitleyi hedefleyen Facebook'un bir ilişki draması olan Strangers ve reality şov olan Last State Standing yapımlarına talip olduğu da iddialar arasında. Facebook'tan ise konuyla alakalı resmi bir açıklama henüz gelmedi. 

Netflix gibi tüm bir sezonu aynı gün yayınlanmasından ziyade,zamana yayılmış ve bölüm bölüm yayın ilkesiyle yayınlanacak olan dizi için Hollywood ile bir anlaşma yapmaya hazırlanan Facebook, izleyici sayısı ve alışkanlıklarla ilgili de verilere ulaşmak istiyor. Buradan anladığımız kadarıyla da şirket, sektöre farklı bir bakış açısıyla girecek. 

Bunun yanında, teknoloji şirketlerinin medya prodüksiyonlarına ilgisi bu gelişmeyle sınırlı değil. Apple, yakın bir zamanda Sony Pictures'ın önemli isimlerinden Jamie Erlicht ve Zack Van Amburg'u kadrosuna dahil ederek video programlama operasyonlarının başına geçirmişti. Geçtiğimiz hafta içinde de Planet of the Apps ismindeki senaryosu yayına başlamıştı. Mobil uygulama dünyasının ve yeniliğe öncülük edenlerin anlatıldığı dizide Jessica Alba, Gwyneth Paltrow gibi ünlü isimler de yer alıyor.

Sosyal medya ve teknoloji devlerinin de piyasaya girmesiyle birlikte, sinema dünyası köklü bir değişikliğe sahne olablir. İlerleyen zamanlada sinema severleri yeni bir süreç bekliyor gibi.

Etiketler: facebook, apple, sosyal medya, teknoloji, Sony Pictures, Netflix, Hollywood , facebook dizi, facebook sinema

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap