Galaxy S8 Ekran Sorunu Nasıl Çözülecek?


Teknonce > Teknoloji > Galaxy S8 Ekran Sorunu Nasıl Çözülecek?
Galaxy S8 Ekran Sorunu Nasıl Çözülecek?

Samsung Galaxy S8'in ilk kutu açılışlarından sonra ekran renklerinin sorunlu olduğu anlaşılmıştı. Peki Samsung bunu bir güncellemeyle çözebilecek mi? 

Geçtiğimiz günlerde, Samsung Galaxy S8'in ilk sahipleri ekran sorunuyla ilgili sosyal medyada paylaşımlarda bulunmuş ve bunun ardından Samsung sorun için bir yazılım güncellemesi yayınlayacağının sözünü vermişti. Bir Samsung yetkilisi yaptığı açıklamada güncellemenin en geç önümüzdeki hafta telefonlara gönderileceğini söyledi. Yeni güncelleme, S8'in renk dengesine odaklanacak. Ancak bazı uzmanlar sorunun yazılımla alakalı olup olmadığından emin değil. Ekranlardaki kırmızı tona neyin neden olduğu, kullanıcıların incelemelerde anlaşılamadı. Samsung'un hızlı bir şekilde güncelleme yayınlayacağını açıklaması, kullanıcılarda bir güven oluşturmuş gibi görünüyor. Samsung'dan bu kadar hızlı bir adım gelmesi, sorunun kaynağının tespit edildiği olarak yorumlandı. Ancak yine de sorunun yazılımdan değil, donanımdan kaynaklı olabileceği söylentileri de ortalıkta gezinmeye başladı. Eğer öyle bir durum varsa Samsung'un nasıl bir tedbir alacağı merak konusu.

Bununla birlikte bazı uzmanlar, telefonlardaki bu renk değişimlerinin alışıldık olduğunu belirtiyor. Apple'ın IPhone serilerinin bazılarında ve Samsung'un daha önceki birkaç modelinin ekranlarında dikey ve yatay çizgiler ya da sarıya çalan ekran renk tonları görülmüştü. Uzmanlar bu durumun üretim süreciyle de ilgili olduğunu söylüyorlar. Özellikle Oled ekran üretmek için kullanılan malzemeler bu gibi sorunlar doğurabilir ve bunlar için daha önceden planlanmamış yeni önlemler almak gerekebilir. 

Bununla birlikte, ilk kullanıcılardan olumsuz geri dönüşler olmasına rağmen Samsung, S8'leri bugün dünya pazarlarına gönderdi. Samsung'un ürün dağıtımda herhangi bir geri adım atmaması da onların sorunun kaynağını tespit ettiklerine inandıklarını gösteriyor.

Eğer sorun yazılımla ilgili değil telefonun donanımıyla ilgiliyse, mevcut güncelleme geçici bir çözüm olacaktır. Bazı uzmanlar ise yeni güncellemeyi beklemeden ümitsizliklerini dillendirmekten çekinmiyorlar. Onlara göre sorun yazılımla alakalı değil.

Yani Samsung Galaxy S8'lerin ekran problemiyle ilgili iki farklı görüş oluşmuş durumda. Bir kesim güncellemeyi bekleyip etkilerini izlemeyi tercih ederken, diğer bir kesim güncellemenin bir işe yaramayacağı kanaatinde. Ancak güncellemenin yayınlanma tarihi çok yakın olarak açıklandığı için sonuçlarını yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: http://www.theinvestor.co.kr/view.php?ud=20170421000529

Etiketler: samsung galaxy s8 ekran sorunu, samsung galaxy s8 renk sorunu, samsung galaxy s8 bozuk mu

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap