Galaxy S8 Güncellemesi Yayınlandı


Teknonce > Teknoloji > Galaxy S8 Güncellemesi Yayınlandı
Galaxy S8 Güncellemesi Yayınlandı

Piyasaya sürüldükten hemen sonra ekran renginin sorunlu olduğu ortaya çıkan Samsung Galaxy S8 için bir güncelleme sözü verilmişti. Beklenen güncelleme yayınlandı.

Galaxy S8 resmi olarak satışa sunulmasının ardından ön siparişlerde satış rekorları kırmış ve teknoloji severler telefonu bir an önce edinebilmek için ürünün mağazalara gelmesini bile beklememişlerdi. Telefonu kullanmaya başlayan ilk kişiler, sosyal medyada telefonun ekranının renginin kırmızıya çaldığını iddia etmiş ve bu durum Samsung tarafından da onaylanmıştı. Samsung, yaptığı açıklamada soruna dair bir güncelleme yayınlayacağını duyurmuştu. Beklenen güncelleme bugün Türkiye'ninde dahil olduğu birçok ülkede yayınlandı.Sorun ortaya çıktıktan sonra, bunun yazılımla alakalı bir durum olduğu açıklanmıştı. Bu yüzden telefonların toplatılması gibi bir karar yerine güncelleme yayınlanması için söz verilmişti. Söyledikleri tarih aralığında sözünü yerine getirmeyi başaran Samsung'un, güncellemeyle kırmızı ekran problemini halledip halletmediğini ise yakın zamanda öğreneceğiz.

İlk önce Güney Kore'de yayınlanan güncelleme bir gün sonra Avrupa ülkeleri ve Türkiye'nin de içinde yer aldığı birçok ülkeye gönderildi. 426 MB büyüklüğündeki güncelleme ile kullanıcıların renk dengesini ayarlamaları için de seçenekler genişletildi. 

Güncelleme, telefonun ayarlar bölümündeki Yazılım güncelleştirme bölümünden manuel olarak indirilebiliyor. Bu yeni güncellemeyi indirebilmek için telefonunuzun şarjının %60'ın üzerinde olduğundan emin olun. Güncellemeyi indirip test eden kullanıcılarımız, ilgili değişiklikleri bize iletişim kısmında mesaj yoluyla iletebilirler. Eğer sorunun çözülmediğini düşünüyorsanız ekran görüntüleriyle birlikte iletmeniz halinde biz de kendi araştırmalarımızı derinleştirebilir ve konuya dair bilgi toplayabiliriz.

Etiketler: samsung galaxy s8, galaxy s8 ekran sorunu, galaxy s8 güncelleme

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap