Galaxy S8'in Home Tuşu Hareket Ediyor!


Teknonce > Teknoloji > Galaxy S8'in Home Tuşu Hareket Ediyor!
Galaxy S8'in Home Tuşu Hareket Ediyor!

Önsiparişlerde rekora koşan Galaxy S8'in ekranıyla ilgili yeni bir durum tespit edildi: Home tuşu hareket ediyor! Peki bu durum bir donanım hatası mı yoksa bilinçli mi yapıldı?

Samsung her gün bir şekilde teknoloji gündeminde yerini almayı başarıyor. Bu sefer de Galaxy S8'lerin Home tuşunun hareket etmesi sorunuyla gündemde. Hollandalı bir teknoloji sitesinin tespit ettiği bu durumun hemen ardından Samsung'un Hollanda ayağından resmi bir açıklama geldi. Home Tuşu Sürekli Yer Değiştiriyor

Bilindiği gibi Samsung, yeni amiral gemisinde fiziksel Home tuşunu kaldırmış ve onu da dokunmatik yapmıştı. Samsung'un bu kararı bazı kullanıcılar tarafından beğenilmiş, bazılarınınsa pek hoşuna gitmemişti. Bu yenilik, bir sorunu da beraberinde getirdi. Hollandalı teknoloji sitesi, yaptığı çalışmalardan sonra, Home tuşunun hareket ettiğini söyleyip bununla ilgili çeşitli görseller yayınladı. Home tuşu ekran üzerinde milimetrik de olsa sık sık hareket ediyor. 

Normal bir kullanıcının bu değişimi farketmesi ise neredeyse imkansız. Çok küçük ölçülerde gerçekleşen hareketin sebebi ise Samsung tarafından yapılan açıklama sonucu anlaşıldı. Samsung'un Hollanda ayağı bunun bir sorun değil önlem olduğunu açıkladı. Ekranda sürekli olarak sabit duran bir görüntünün, ekran değişiminde ölü ekran görüntüsüne yol açtığını ve işlemin bu duruma önlem olarak yapıldığı açıklandı. Bir ekrandan başka bir görüntü ekranına geçildiğinde bir önceki görüntü silik de olsa kalabiliyor. Bu duruma ölü ya da hayalet ekran deniliyor. Ancak ekrandaki sabit nesneler beli aralıklarla kendiliğinden yer değiştirdiğinde bu sorun ortadan kalkıyor. Samsung yetkilileri, hareketli Home tuşunun bu durumun önüne geçmek için yapıldığını vurguluyor.

Yukarıdaki iki görsel karşılaştırıldığında Home tuşunun kağıda uzaklığında milimetrik farklar olduğunu siz de fark edeceksiniz. Bu yeni haber Samsung'un S8'in tasarımında neleri düşündüğünü bir kere daha ortaya koyuyor. Bakalım ilerleyen günlerde S8'lerle ilgili daha neler duyacağız.

Etiketler: galaxy s8 ekran sorunu, galaxy s8 home tuşu sorunu, samsung galaxy s8

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap