Galaxy S8'ler Beklenenin Üstünde Satıyor


Teknonce > Teknoloji > Galaxy S8'ler Beklenenin Üstünde Satıyor
Galaxy S8'ler Beklenenin Üstünde Satıyor

Yakın zamanda satışa sunulan Galaxy S8 ve S8 Plus'ın satış rakamlarının beklenenin üstünde olduğu açıklandı.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus, beklenenden daha fazla bir satış rakamına ulaşarak ön siparişler bazında Galaxy S7'lerden yüzde 30 oranında daha fazla sattı. Geçen sene yaz aylarında çıkan Samsung Note 7 piyasaya çok hızlı girmiş, ancak bataryasının patladığının anlaşılması üzerine geri toplatılmıştı. Bu da Samsung'u ciddi bir zarara uğratmıştı. Ondan sonra gelecek telefonların ise kullanıcılar tarafından temkinli karşılanması beklenirken, S8 serisi öncekilerden daha fazla rağbet görüyor. 

Yapılan açıklamaya göre S8 Plus, S8'den daha fazla satıyor. Şimdiye kadarki istatistiklere bakıldığında, toplamda 50 milyondan fazla satması beklenen S8 ve S8 Plus arasında satışların %54'lük bir kısmını S8 Plus'ın oluşturması öngörülüyor. Bu da S8 Plus'ın 27 milyondan daha fazla satmasının beklendiği anlamına geliyor. 

İlerleyen zamanlanlarda net satış rakamlarının açıklanması beklenirken, daha şimdiden yakalanan başarıyla Samsung'un üzerindeki kara bulutları dağıtmaya başladığı söylenebilir. Hatırlanacağı gibi, yeni çıkan telefonlarla ilgili ekran sorunu gündeme gelmiş ve ekran renklerinin kırmızı olduğu söylenmişti. Sosyal medyada yapılan bu paylaşımları biz de sizlere duyurmuştuk. Ardından Samsung bir açıklama yapmış ve yapılacak güncellemeyle sorunun giderileceğini duyurmuştu. Teknoloji severler, Samsung'un bu açıklamasına güvenmiş olacak ki, ürünlerin mağazalara gelmesini beklemeden ön siparişlerini verdiler.

Eğer bu güncellemeyle birlikte S8'lerin ekran sorunu da halledilebilirse, telefonun öngörülenden daha fazla satması da bizler için şaşırtıcı olmayacaktır.

Etiketler: samsung galaxy s8 ne kadar sattı, samsung galaxy s8 ekran sorunu, samsung galaxy s8 plus

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap