Galaxy S8 Satışları Rekora Doymuyor


Teknonce > Teknoloji > Galaxy S8 Satışları Rekora Doymuyor
Galaxy S8 Satışları Rekora Doymuyor

Samsung Galaxy S8, kırdığı satış rekorlarıyla telefon tarihinde en önemli akıllı telefonlar arasında yerini aldı. Son verilere göre S8 ne kadar sattı?

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleriyle kullanıcıların beğenilerini toplamaya devam ediyor. Bunun sonucunda da rekor satış rakamlarına erişen Samsung'un bu ürünleri, piyasaya sunulduğundan beri rekora doymuyor. Strategy Analytics'in son araştırmasına göre Samsung Galaxy S8, 2017 yılının ikinci çeyreğinde dünya genelinde en popüler Android telefon olmayı başardı. Galaxy S8 tüm piyasa içinde ise, dünya çapında 2017 yılının en iyi 3'üncü telefonu durumunda. Bu başarısına rağmen Apple'ı tahtından indirmeyi başaramayan Samsung, toplamda 10.2 milyon adet satış rakamına ulaştı. Galaxy S8'in önünde ise, Apple'ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus yer alıyor.Listenin ilerleyen kısımları ise hayli dikkat çekici. En çok satan 3. akıllı telefon olan Galaxy S8, aynı zamanda en popüler Android telefon. Bununla birlikte Galaxy S8+ modeli 9 milyon satış rakamı ile dördüncü sırada yer alıyor. Bunların hemen arkasında ise, Xiaomi Redmi 4A bulunuyor. Strategy Analytics analistleri, Xiaomi'nin bu çıkışını şaşkınlıkla karşıladıklarını ifade ederek, Xiaomi'nin hızlı bir şekilde popüler hale geldiğini söylüyorlar. Yılın 3'üncü çeyreğinde bu tablo biraz daha oturacak gibi görünüyor. Xiaomi'nin listede daha yukarı çıkıp çıkmayacağı merak konusuyken, Galaxy Note 8'in tanıtılmasının Galaxy S8'in popülaritesini nasıl etkileyeceği de ayrı bir soru olarak bekleyecek. 

Etiketler: samsung, galaxy s8, galaxy s8 plus satış, telefon, apple, ıphone 7, ıphone 7 plus, android telefon, Strategy Analytics, en çok satan telefon, Xiaomi

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap