GetContact Nedir? Ne İşe Yarar?


Teknonce > Teknoloji > GetContact Nedir? Ne İşe Yarar?
GetContact Nedir? Ne İşe Yarar?

Arkadaşlarınız tarafından rehbere hangi isimlerle kayıt edildiğinizi gösteren bir uygulama olan GetContact nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır?

GetContact Nedir? Ne İşe Yarar?

GetContact, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları tanımlama ve spam çağrıları engelleme gibi özelliklere sahiptir. Fakat bu uygulamanın patlamasını sağlayan özelliği, başkaları tarafından rehberde hangi isimle kaydedildiğinizi göstermesi. Getcontact kullanıcısıysanız ve diğer kullanıcıların bilgilerini görmek istiyorsanız uygulama üzerinden izin istedikten sonra  bilgilere erişebilirsiniz. İzin verilmediği takdirde diğer kullanıcıların bilgilerine erişemezsiniz.Rehber kopyalama sistemi kullanılan uygulamada hem sizin hem de rehberinizdeki kişilerin numaraları uygulamayı kullanan diğer kişilerle paylaşılıyor. Bundan dolayı bir güvenlik ihlali yaşanıp yaşanmadığı ise henüz bilinmiyor.

Geçtiğimiz günlerde de kişisel bilgilerin alınması gibi durumlar için gelen şikayetler üzerine Kişisel Verileri Koruma Kurulu harekete geçmiştir. Kurulun verdiği karara göre, isimden telefon numarası veya telefon numarasından isim sorgulanması şeklinde hizmet veren site ve uygulamalara yaptırım uygulanmıştı. Bu karardan sonra bu tarz uygulamaların kullanımı durdurulmuştu. GetContact'a herhangi bir yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı henüz bilinmiyor.

GetContact'ın Sunduğu Hizmetler

Arama Engelleme

Bu özellik sayesinde istemedeğiniz numaralardan gelen çağrıları engelleyebilirsiniz. Ayrıca Spam koruma özelliğini aktif ettiğiniz takdirde daha önce diğer kullanıcılar tarafından spam olarak rapor edilen aramalar otomatik olarak engellenir.

Çağrı Tanımlama

Rehberinizde kayıtlı olmayan bir numaradan gelen aramaların kime ait olduğunu öğrenmenizi sağlar.

Keşfet 

Bu özellik sayesinde sosyal medyada arkadaşınız olan fakat rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerin numaralarını da bulabilirsiniz.

Ayrıca bu özellikler dışında, başka kişiler tarafından hangi isimle kaydedildiğinizi de öğrenebilirsiniz.

Eğer bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız bilgilerinize başkaları tarafından erişilebileciğini unutmamanızı ve dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Etiketler: getcontact nedir, getcontact nasıl kullanılır, getcontact ne işe yarar, numaram nasıl kaydedilmiş

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap