Gmail'e Video Oynatma Özelliği Geldi


Teknonce > Teknoloji > Gmail'e Video Oynatma Özelliği Geldi
Gmail'e Video Oynatma Özelliği Geldi

Piyasaya çıkışından sonra hızlı bir şekilde elektronik posta dünyasının zirvesini ele geçiren ve bir Google hizmeti olan Gmail yeni bir seçeneği daha kullanıcıları için etkinleştiriyor.

Milyonlarca insanın ve şirketlerin etkin olarak kullandığı bir platform olan Gmail indirmeden video oynatma imkanını kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. İnternet kullanıcıları video paylaşımları için genellikle link paylaşım yolunu tercih ediyorlardı. Youtube, vimeo gibi video paylaşım platformlarında yer alan videoların linkleri paylaşılıp link üzerinden tekrar bu sitelere yönlendirilen kullanıcılar videoyu bu şekilde izliyorlardı. Ardından sosyal medyada kullanılmaya başlanan video oynatma araçları bu seçenekleri arttırmaya başladı. Son olarak gelinen nokta da mail üzerinden video oynatma. Artık gmail kullanıcıları belli boyutlara kadar videoları herhangi bir video paylaşım platformuna geçiş yapmadan, doğrudan mail üzerinden izleyebilecek. Bunun içinse Google kendi alt yapısını kullanacak. Videoların görüntü kalitesini de kullanıcıya uygun ve videoların kalitesini bozmayacak şekilde ayarlama çabasında olan Google buradaki prensiplerini zaman içinde oturtacak gibi görünüyor. Gönderilecek videolarda tek dosya sınır boyutu 25 MB (başka bir posta sağlayıcısından geliyorsa 50 MB) olarak sınırlandırılacak. Bu sınırlama da zaten Gmail'in ek dosya gönderiminde eskiden beri kullandığı bir sınırlama. Yani ek dosyalar için kullanılan maksimum gönderim kotası, video gönderimlerinde de sınır olarak uygulanacak. Bu videolar, aynı pdf ya da görsel paylaşımlarında olduğu gibi, bilgisayara indirmeye gerek kalmadan mail üzerinden oynatılabilecek. 

Bu yeni haberin duyurulmasının ardından mail kullanıcıları arasında heyecan yaratan özellik şimdiden birçok mail kullanıcısına ulaştı. Kısa süre içerisinde bütün bir gmail ağına entegre edilmesi beklenen özellik ilerleyen zamanlarda gerek şirketler gerekse bireysel kullanıcılar için bir hayli iş görecek gibi duruyor.

Etiketler: google, gmail video, google video, video paylaşım platformu

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap