Google Asistan Nedir? Google Asistan Nasıl Kullanılır?


Teknonce > Teknoloji > Google Asistan Nedir? Google Asistan Nasıl Kullanılır?
Google Asistan Nedir? Google Asistan Nasıl Kullanılır?

Google Asistan nedir? Google Asistan nasıl kullanılır? Google Asistan nasıl açılır? İşte ayrıntılar...

Google Asistan Nedir? Google Asistan Nasıl Kullanılır?

Google Asistan, dünya çapında milyonlarca (aslında milyarlarca) akıllı hoparlör, akıllı ev cihazı, kulaklık ve akıllı telefondan oluşuyor ve modern yaşam üzerinde önemli bir yer tutuyor.Google Asistan'ın yapabileceği şeyler inanılmaz çeşitlidir; güçlü sesli asistan, genel bilgi sorularınızı yanıtlamaktan, e-postalarınızı ve randevularınızı kontrol etmeye ve aradaki her şeye kadar her şeyi yapabilir. Google Asistan kayıp anahtarlarınızı, cüzdanınızı veya telefonunuzu bulmanıza bile yardımcı olabilir.

Google Asistan, her zaman daha akıllı hale geliyor, uyum sağlamak ve olgunlaşmak için makine öğrenimini kullanarak her geçen gün daha kullanışlı hale geliyor. Artık sesli asistanınıza sesinizi daha iyi tanımasını bile öğretebilirsiniz, böylece komutlarınıza ve sorgularınıza kişiselleştirilmiş sonuçlar alabilirsiniz.

Ayrıca, özellik listesine Google entegrasyonu ekleyen daha fazla akıllı cihazla, akıllı ses asistanını kullanarak akıllı evinizi kontrol etmek her zamankinden daha kolay.

Google Asistan'da yeniyseniz (veya yalnızca en yeni özelliklerini incelemek istiyorsanız), Google Asistan'ı her durumda nasıl kullanacağınıza ilişkin kapsamlı kılavuzumuzu okuyun.

Kısa süre sonra yalnızca sesinizi kullanarak Google Asistan ile ürün satın alabilirsiniz. Google, sesli asistanla yapılan satın alma işlemlerini doğrulamak için sesinizi kullanan 'Ses Eşleme' adlı yeni bir özelliği test ediyor. Özellik şu anda deneniyor ve yalnızca Google Play Store ve restoran siparişleri aracılığıyla uygulama içi dijital satın alma işlemleri için kullanılabilir.

Google Asistan nedir?

Google Asistan, Google'ın sesli asistanıdır ve akıllı telefonlarda ve akıllı ev cihazlarında kullanılabilir. Yapay zeka ile güçlendirilen Google, Amazon'un Alexa'sına, Apple'ın Siri'sine ve Microsoft'un Cortana'sına rakip olarak piyasaya sürüldü.

Hangi cihazlar Google Asistan'ı destekliyor?

Google Asistan'ın yalnızca akıllı telefonlarda, Google Nest Mini, Google Home Mini, Google Home Max'i içeren Google Home hoparlör serilerinde ve Google Home Hub ve Google Nest Hub Max gibi akıllı ekranlarda kullanılabildiğini varsayabilirsiniz. .

Bununla birlikte, Google Asistan, Sonos One hoparlör, Ticwatch E2 akıllı saat ve hatta bazı otomobiller gibi çok çeşitli üçüncü taraf cihazlara yerleşik olarak gelir. Aslında, artık Google Asistan için varsayılan çalma cihazınız olarak ayarlayabileceğiniz Sonos hoparlörü var.

Telefonunuzda Google Asistan nasıl kurulur?

Akıllı telefonunuzda Google Asistan'ı kullanma konusunda Android cihazların iOS cihazlara göre bir üstünlüğü var. Sonuçta, Google'ın mobil işletim sistemi Google tarafından geliştirildi.

Android 5.0 veya üstünü kullanıyorsanız, asistanı etkinleştirmek için Ana Ekran düğmesini basılı tutabilir veya "Tamam Google" diyebilirsiniz. Bu özelliği kapattıysanız, telefonunuz sizden açmanızı ister. Daha sonra Google Asistan'a bir soru sorabilir veya ona bir komut verebilirsiniz.

İPhone'unuz varsa, Google Asistan uygulamasını App Store'dan resmi olarak indirmeniz ve her komut vermek veya soru sormak istediğinizde açmanız gerekir.

Google Asistan ile hayatınızı düzenlemenin en iyi yolları

Takviminizdeki etkinlikleri kontrol etmekten alışveriş listeleri oluşturmaya kadar, Google Asistan kişisel PR'niz gibi davranabilir ve ayrıcalık için de ödeme yapmanız gerekmez.

Gününüzün nasıl geçeceğinden emin değil misiniz? “Hey Google, bir sonraki etkinliğim ne zaman?” Veya “Gelecek Salı için takvimimde neler var?” gibi sorular sorarak Google Asistan'dan takviminize bakmasını ve gün içindeki etkinliklerinizi gözden geçirmesini isteyebilirsiniz.

Ayrıca randevuları planlayabilir ve Google'dan size sabah uyandığınızda yaklaşan gününüzü anlatmasını isteyebilirsiniz.

Bir başka harika Google Asistan özelliği, eller serbest liste yapabilme özelliğidir ve işiniz bittiğinde bunları size tekrar okuyabilir.

Hatırlatıcılar ayarlamak da çok yararlı: Tek yapmanız gereken “Hey Google bana bu akşam saat yedi'de annemi aramamı hatırlat” gibi bir şey söylemek.

Ayrıca, konuma dayalı hatırlatıcıların yanı sıra yinelenen hatırlatıcılar da ayarlayabilirsiniz.

Akıllı evinizi kontrol etmek için Google Asistan'ı kullanma

Google Asistan'ın yapabileceği en iyi şeylerden biri, akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmek, akıllı ampulleriniz, akıllı termostatlarınız ve hatta dış mekan güvenlik kameranız için tek bir sesle etkinleştirilen hub olarak hareket etmektir.

Akıllı ev cihazlarınızı Google Asistan ile çalışacak şekilde ayarlamak için bir akıllı telefon veya tablet kullanmanız gerekir.

Bunu yaptıktan sonra, cihazlarınız için takma adlar ayarlayabilir ve bunları evinizdeki farklı odalara atayabilirsiniz.

Artık Google Asistan'dan “yatak odasındaki ışıkları kapatma”, “termostatı kapatma” ve Google Asistan akıllı ekranınız veya TV'niz varsa, “ön kapı kamerasını göster” gibi işlemleri yapmasını isteyebilirsiniz. güvenlik kameranızın görüşünün canlı yayını.

Philips Hue ampuller, Neato robot vakum makineleri ve elbette Google'ın Nest Thermostat-E ve Nest Cam IQ gibi aygıtları içeren şirkete ait Nest ürünleri de dahil olmak üzere birçok marka Google Asistan ile çalışıyor.

Google Asistan ile müzik çalma

Google Asistan'ı kullanarak müzik çalmak için Google Asistan yerleşik, Google Home Mini, Google Home Max, Google Home Hub ve Google Next Hub Max gibi akıllı bir hoparlöre veya akıllı ekrana ihtiyacınız olacaktır.

Google Asistan, Sonos One, Marshall Stanmore II Voice ve JBL Link Bar gibi bir dizi üçüncü taraf hoparlöre de dahil edilmiştir.

Google Assistan akıllı hoparlörünüzde müzik dinlemek için “OK Google” demeniz ve sesli asistana komut vermeniz yeterlidir.

Örneğin, Google'dan “Kinify tarafından Waterloo Sunset'i Spotify'da oynamasını” veya “Ariana Grande'yi Google Play'de oynamasını” istersiniz. Ayrıca Google Asistan'dan, yemek pişirmek için müzik veya rock müzik gibi belirli bir tarzda veya ruh halinde müzik çalmasını da isteyebilirsiniz.

Birden fazla Google Asistan uyumlu akıllı hoparlörünüz varsa, her hoparlörde aynı anda müzik çalarak tüm evinizi sesle doldurabilirsiniz; hoparlörlerinizin aynı WiFi ağına bağlı olması gerekir.

TV'nizi Google Asistan ile kontrol etme

İster en sevdiğiniz Netflix serisine katılıyor olun ister Google Play üzerinden kiraladığınız bir filmi izliyor olun, TV'nizi eller serbest olarak kontrol etmek için Google Asistan'ı kullanabilirsiniz.

TV'nizi Chromecast donanım kilidi veya yerleşik Chromecast yazılımı ile oynatabilir ve kontrol ederek akıllı telefonunuza, tabletinize veya Google Home hoparlörünüze komutlar verebilirsiniz.

Android TV'niz varsa, Google Asistan komutları vermek için doğrudan uzaktan kumandanızla konuşabilmeniz gerekir; uzaktan kumandanızda mikrofon yoksa, bu komutları akıllı telefonunuzda yerleşik Google Asistan'a veya bir Google Home hoparlörüne vermeniz gerekir.

Google Asistan'a “TV'de Yabancı Şeyler Oynat” gibi sorular sormanın yanı sıra, Android TV'nizi açıp kapatabilir, Netflix ve YouTube gibi uygulamaları açabilir ve oynatmayı oynatabilir, duraklatabilir, devam ettirebilir ve durdurabilirsiniz.

Etiketler: Google Asistan, nasıl

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap