Google Ücretsiz Yapay Zeka Dersleri Verecek


Teknonce > Teknoloji > Google Ücretsiz Yapay Zeka Dersleri Verecek
Google Ücretsiz Yapay Zeka Dersleri Verecek

Google, daha fazla kişiye otomatik öğrenme ve yapay zekayı anlatmak ve öğretmek için bir internet sitesi kurdu. Site üzerinden ücretsiz yapay zeka dersleri verilecek.

Uzun bir süredir yapay zeka üzerine çalışmalar yaptığı bilinen Google, bir yandan TensorFlow gibi projeler üzerine çalışırken diğer yandan da örneklerle birlikte yapay zeka projelerini daha doğru biçimde anlatacak bilgisayar görüşü deneyleri geliştiriyor.(İlgili Haber: Yapay Zeka Fikri Nasıl Çıktı?)

Google'ın yeni açtığı, “Learn with Google AI” (Google Yapay Zeka ile öğrenin) adlı yeni internet sitesinin otomatik öğrenme ve yapay zeka çalışmalarında bir tür bilgi havuzu olmasını amaçlıyor. Teknoloji devi, hizmete sunduğu bu sitede temel otomatik öğrenme tarzlarını görmek, bu alanda bilgisini geliştirmek ve yapay zeka projeleri geliştirmek için testler yapmak isteyenler için önemli bir site olacak gibi görünüyor.

Google'ın açtığı yeni internet sitesinde “Otomatik Öğrenme Yoğun Program” (MLCC) adını taşıyan bir kurs programı da bulunuyor. Google’ın şirket çalışanları için verdiği bir eğitimden hareketle yapılan bu program, yapay zeka ve otomatik öğrenme için basit düzeyde bir giriş niteliği taşıyor. 18 bin Google çalışanının kaydolduğu program, Google’ın yeni internet sitesi üzerinden ilgili herkesin erişimine açılıyor. Bu program sayesinde daha fazla kişi, Google'ın bu eğitimini ücretsiz şekilde alabilecek.

15 saat süren bu kurs programında interaktif dersler, Google araştırmacıları tarafından verilen seminerler ve 40’tan fazla alıştırma yer alıyor. Google, programını daha önce tecrübesi olmayanlara göre hazırlasa da; katılımcıların matematikte bazı konularda ve temel programlama hakkında da bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Yapay zekaya ilişkin bu tarz çalışmaların arttırılıp geliştirileceği vurgulanırken, yeni hazırlanan bu sitenin milyonlarca insan tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.

Etiketler: google, yapay zeka

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap