Google'a Video Önizleme Geliyor


Teknonce > Teknoloji > Google'a Video Önizleme Geliyor
Google'a Video Önizleme Geliyor

Google, Android telefonlar için Google ve Chrome uygulamalarına video önizleme seçeneği getiriyor.

Google, kullanıcıların aradıklarını daha kolay bulabilmeleri için yeni bir uygulama başlatıyor. Artık Android telefonlardan yapılan aramalarda üst tarafta bir videonun kendiliğinden oynadığını görebilirsiniz. Video önizleme olarak bildirilen bu yeni uygulamayla hedeflenen, kullanıcıları aradıklarına daha hızlı bir şekilde yönlendirmek ve bulmalarını sağlamak. Video önizleme özelliği ile, videoyu açmadan önce kullanıcılara video içeriği hakkında bilgi verilmesi amacıyla videolar otomatik olarak başlatılacak. Bu videolar, aynı Youtube‘un masaüstü sürümündeki gibi, sessiz olarak oynatılacak. 

Bu özellik, Android telefonlardaki Google ve Chrome uygulamalarına gelecek bir güncellemeyle kullanıma açılacak. Google yetkililerinin açıklamasına göre güncelleme bu ay içinde Dünya genelinde kullanıma sunulmuş olacak.

Video önizleme özelliği varsayılan olarak yalnızca Wi-fi bağlantısı olduğunda aktif olacak. Ancak mobil veri açıkken de kullanmak isteyenler Google ve Chrome uygulama ayarlarından bu özelliği etkinleştirebilecek. Özellik hiç kullanılmak istenmiyorsa, seçenekler arasında otomatik oynatmanın tamamen kapatılması da yer alacak.

Etiketler: google, chrome, android, android güncelleme, chrome güncelleme, android telefon, video önizleme, youtube,

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap