Google Dev Londra Tesisini Tanıttı


Teknonce > Teknoloji > Google Dev Londra Tesisini Tanıttı
Google Dev Londra Tesisini Tanıttı

İnternet ve teknoloji devi Google Londra'daki karargahı olarak adlandırılan yeni tesisinin planını duyurdu. Google'ın yeni tesisi hayret verici.

İnşaatına önümüzdeki sene başlanacak olan tesis tam 92.000 metrekarelik bir alana yayılacak. 11 katlı olarak inşa edilecek tesis, Londra'nın simgelerinden biri olan Shard kulesinden bile daha geniş bir kapasiteye sahip. 7000 kişinin çalıştırılacağı tesisin maliyeti açıklanmasa da uzmanlar yaklaşık değerini dillendirmekten çekinmiyor. Londra'nın Camden ilçesinde inşa edilecek olan tesisin inşaat maliyetinin dışında sadece araziye ödenecek para "837 milyon pound"a denk geliyor. Tekrar belirtelim ki inşaat maliyeti bu paranın dışında. Yeni tesis çalışanlar ve Londra için de bir simge olacak gibi görünüyor. Bulunduğu konum da Londra'nın en merkezi yerlerinden biri olacak. HQ, Kings Cross St Pancras istasyonunun yanında yer alacak ve Manchester, Liverpool, Glasgow ve Birmingham gibi diğer önemli İngiliz şehirleriyle başkenti birbirine bağlayan Euston İstasyonu'na yürüyerek beş dakika mesafede olacak. 

Tesisin kurulacağı bölge ticaret açısından da hareketli olmasıyla biliniyor. Yemekleri, gece hayatı ve müzik mekanları da civar bölgelerde öne çıkacak kadar ünlü.

Google'ın böylesi dev bir adımı neden attığı ise bilinmiyor. Anlaşılan o ki Google, mevcut potansiyelini çok daha yukarılara taşımanın derdinde. Saniyede yaklaşık olarak 80 bin dolar kazanan teknoloji devi Google'ın bu çıtayı daha nerelere yükselteceğini bizler de merak ediyoruz. (Google'ın ilginç diğer yönleri için tıklayın.) Halihazırda ilgi çekici birçok özelliği olan Google, yenilerini ekleyecek gibi görünüyor. 

Kaynak: TNW

Etiketler: google tesis, google'ın yeni tesisi, teknoloji, internet, google dev adım

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap