Google Drive Kapanıyor


Teknonce > Teknoloji > Google Drive Kapanıyor
Google Drive Kapanıyor

Google, PC ve Mac için Drive uygulamasının artık desteklenmeyeceğini, bundan bir süre sonra da kapatılacağını duyurdu.

Google, PC ve Mac için Google Drive uygulamasının 11 Aralık 2017 tarihinden itibaren artık desteklenmeyeceği ve 12 Mart 2018'de tamamen kapatılacağını duyurdu. Google Drive'ın yerini Backup and Sync ile Drive File Stream uygulamaları alacak.Aslında Google Drive bir servis olarak hiçbir yere gitmiyor. Web ve akıllı telefonları üzerinden servise erişim devam edecek. Eğer Drive File Stream kullanmak istemiyorsanız, alternatif olarak Mac/PC için Drive’ın güncel versiyonu olan Backup and Sync kullanımda olacak.

Google, önümüzdeki Ekim ayıyla birlikte PC ve Mac’te Drive kullananlara konuyla ilgili bildirim göstermeye başlayacak. Aynı bilgisayarda Drive File Stream ile Backup and Sync kullananlar ise depolama alanından tasarruf için My Drive’ı kullanmamaları konusunda uyarı alacak.

Kullanıcılar ise sözü geçen uygulamalarla ilgili olumsuz eleştirilerini dillendirmekten çekinmiyor. Çoğu kullanıcı için Yedekle ve Eşleştir (Backup and Sync) seçeneği cazip olsa da, daha çok işlem yapan ve bulut depolama hizmetlerini daha aktif kullananlar, uygulamanın NAS sürücülerine destek vermeyişinden şikayetçi. Bu uygulamalardan hangisinin size daha uygun olduğunu görebilmek için de Google'ın yardım sayfasına bakabilirsiniz. Ancak bulut ortamları yoğun olarak kullanıyorsanız, Google'ın bu hamlesine karşı tedbirlerinizi şimdiden almanızda fayda var. 

Etiketler: google drive, mac, pc, Backup and Sync, Drive File Stream

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap