Google Drive Yenileniyor


Teknonce > Teknoloji > Google Drive Yenileniyor
Google Drive Yenileniyor

Google'ın bulut depolama sistemi Drive, yakın zamanda alacağı güncelleme ve geliştirmelerle çok daha işlevsel bir hale gelecek. Artık tüm bilgisayarınızı Drive'a yedeklemeniz mümkün hale geliyor.

Google Drive, internet kullanıcıları için en önemli ve güvenli bulut depolama sistemlerinin başında yer alıyor. Özellikle kullanıcılara sunduğu sınırsız fotoğraf ve video depolama özelliğiyle her geçen gün Drive'ı tercih eden kullanıcı sayısı artıyor. Birçok servisle senkronize çalışmasına karşın oldukça da basit ve kullanışlı bir arayüze sahip. Dünya genelinde 900 milyonun üzerinde kullanıcıyı ve 2 trilyondan fazla dosyayı bünyesinde barındıran Drive çok daha gelişmiş bir özelliğe kavuşuyor. Şirket, 28 Haziran 2017 itibariyle tüm kullanıcıların yeni "yedekleme ve senkronizasyon" uygulamasını kullanabileceğini duyurdu. Drive'ı çok daha gelişmiş, sağlam ve güvenli kılacak bu yeni uygulamayla belirlenen klasör veya uygulamaların her seferinde elle yedeklenmesine gerek kalmayacak. Verilen talimattan sonra belirlenen klasör ve ya uygulamalar sürekli olarak Drive'a yedeklenecek. Kullanıcıların bu özelliği özellikle fotoğraf ve video arşivlerinde sıkça kullanacakları düşünülüyor. Ancak Drive'ın ücretsiz sürümünde kullanım üst limitiniz bulunduğu için önemli dosyalarınıza öncelik vermenizi öneririz.

Bunun yanında Google yetkilileri yedekleme ve senkronizasyon uygulamasının bireysel kullanıcılara yönelik olduğunu vurgulayarak şirketlerin mevcut çalışma sistemlerini korumalarını öneriyorlar. 2017 yılı sonlarına doğru şirketler için geliştirilen benzer bir sistem daha yayınlanacak. G Suite ailesine dahil edilecek Drive File Stream özelliği, şirketlerin de benzer bir uygulamaya geçmelerini mümkün hale getirecek. 

Etiketler: google drive, bulut depolama sistemi, bilgisayar yedekleme, güvenli bulut depolama sistemi, yedekleme ve senkronizasyon, google,

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap