Google'ın Bir Sonraki Telefonu Kavisli Ekran Olabilir


Teknonce > Teknoloji > Google'ın Bir Sonraki Telefonu Kavisli Ekran Olabilir
Google'ın Bir Sonraki Telefonu Kavisli Ekran Olabilir

Google'ın bundan sonra çıkaracağı telefonlarını kavisli ekran olarak tasarlayacağı yönünde söylentiler başladı.

Güney Kore'nin Electronic Times gazetesinin haberine göre teknoloji devi Google LG Display Co.'ya 880 milyon dolardan fazla bir yatırım yapıp yeni çıkaracağı telefonlar için esnek oled ekran üretiminde destek alacak ve bundan sonra çıkardığı telefonlarda LG'nin de desteğiyle bu teknolojiyi kullanacak. Yeni oluşan telefon piyasasında Google'ın bu atılımı sürpriz olarak karşılanmadı. Samsung ve Apple'ın da LG ile bu gibi anlaşmaları zaten yürürlükte ve gelecek yılın siparişlerinin de şimdiden verildiği söylentiler arasında. 

Ancak LG'nin bu diğer anlaşmaları, Google'ın LG ile anlaşmasına engel olabilir. Haberin ayrıntılarına göre LG Google'ın teklifini hala düşünüyor ve Google'ın LG'den başka gidecek başka yeri de yok gibi görünüyor. Şirketin mevcut taleplere cevap vermenin ötesinde böylesine büyük yeni bir talebi karşılayıp karşılayamayacağı henüz belli değil. Dolayısıyla LG, Google'ın bu talebini geri de çevirebilir. LG yetkilileri konu hakkında şimdilik bir yorum ya da değerlendirmede bulunmadı. 

Google'ın telefon piyasasına girişi ilerleyen zamanlarda daha da renkli bir hal alacak gibi görünüyor. Yeniliklere odaklanma ve her geçen gün çıtayı biraz daha yükseltmesiyle kullanıcılarına yepyeni deneyimler hazırlığında da olabilir. Kavisli ekranla ilgili çıkan söylentiler bile bu iddiayı destekliyor. Bununla birlikte yeni nesil Pixel modelleri için daha güçlü bir donanım ve gelişmiş kamera seçenekleri de Google'ın çalışmaları arasında.

Kaynak: http://www.etnews.com/20170407000194

Etiketler: google pixel kavisli ekran, google lg anlaşması, apple, samsung, kavisli ekran telefon

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap