Google Play'e Önemli Bir Güncelleme Yolda


Teknonce > Teknoloji > Google Play'e Önemli Bir Güncelleme Yolda
Google Play'e Önemli Bir Güncelleme Yolda

Android kullanıcılarına uygulamalar sunan Google Play, uzun süredir ihtiyaç duyulan ancak kullanıcılara sunulamayan yeni güncellemeleri yakında gönderiyor.

İlk defa az sayıda kullanıcıya gönderilen güncelleme bugünden itibaren diğer kullanıcılara da dağıtılmaya başlanacak ve kademeleri olarak bütün google play kullanıcılarına ulaştırılacak. Yeni güncellemede uygulamaların yer aldığı sekmede köklü bir değişiklik gerçekleşecek. Yeni tasarımda "Uygulamalarım" sekmesi üç alt kategoriye bölünecek. Burada tüm uygulamalar, beta uygulamalar ve yüklü uygulamalara ayrı ayrı ulaşmak mümkün olacak. Ayrıca bu alt kategorilerde listelenen uygulamalar, isteğe bağlı olarak, alfabetik, güncelleme tarihi ya da son kullanım tarihine göre de listelebilecek. Yani burada uygulamaları kullanış şeklinize ya da kullanım sıklığınıza bağlı olarak istediğiniz uygulamaları ön plana çıkarabileceksiniz. Bu sayede kullanıcıların sahip oldukları ve talep ettikleri uygulamaları kolaylıkla yönetebilmeleri hedefleniyor. Bu bölünme ilk kullanıcılara giden şekliyle aşağıdaki gibi görünüyor.Google Play Her Hafta Ücretsiz Bir Android Uygulaması Sunacak

Google Play kullanıcıları için ayrı bir sevindirici haber de ücretli uygulamalar alanından. Play mağazası her hafta ücretli bir android uygulamasını ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Haftasonu gerçekleşen şirket toplantısından sonra bu durumun dünya genelinde uygulanıp uygulanmayacağı öğrenilemezken, her hafta ücretsiz bir uygulama kararı şimdilik sadece Amerika'da yürürlüğe girmiş gibi görünüyor. 

Ücretsiz hale getirilen uygulamaların başında Cartoon Network Adventure Time oyunları geliyor. Ücretsiz hale getirilen ilk uygulamaların Cartoon Network oyunları olduğu görülüyor. Google Play 2015 yılında da, şimdikine benzer şekilde, haftalık ücretsiz uygulama sunumunu başlatmış ancak bu programı bir süre sonra terketmişti. Bu sefer uygulamanın sürdürülmesi ve dünya genelinde uygulanması ise kullanıcıların beklentileri arasında. 

Güncellemenin henüz size ulaşmamış olması sizde bir tedirginlin doğurmasın. Çünkü bu güncelleme sunucu tarafından yapılıyor ve en son Google Play uygulamasına sahip olsanız bile yeni güncellemeyi göremiyor olabilirsiniz. Bir süre daha beklemeniz halinde program sunucu tarafından otomatik güncellenecek ve yukarıda sözünü ettiğimiz yenilikler size de ulaştırılmış olacaktır. Yeni güncellemenin kullanıcıların işine ne kadar yarayacağı ve onları memnun edip edemeyeceğini ise zaman gösterecek.

Etiketler: google play güncelleme, play store güncelleme, google play ücretsiz oyunlar, google play ücretli oyunlar,

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap