Google Telefon Karşılaştırma Özelliği Getiriyor


Teknonce > Teknoloji > Google Telefon Karşılaştırma Özelliği Getiriyor
Google Telefon Karşılaştırma Özelliği Getiriyor

Kullanıcılarına farklı hizmetler sunmak için birçok alanda geliştirmeler yapan Google, artık merak ettiğiniz telefonların özelliklerini kıyaslamanıza da yardımcı olacak.

Google'ın arama sonuç sayfası bir kere daha yenilendi. Mobil kullanım için köşeli tasarlanan Google sayfası artık yuvarlak köşeli olacak. Butonlar da bu yuvarlak köşelerle uyumlu bir tasarıma kavuşturuldu. Yani onlar da bundan böyle keskin köşeli değil, yuvarlak köşeli bir tasarıma sahip durumda. Bu yeniliğin yanında gelen önemli bir değişiklik de telefon modellerinin karşılaştırılması. Artık Google, meraklıları için farklı telefonların özelliklerini birbirleriyle karşılaştırılmasına da imkan sağlıyor.Google üzerinden telefonların karşılaştırılması için karşılıklı olarak iki telefonun arama bölümüne yazılması gerekiyor. Bundan sonra ise Google ayrıntılı bir telefon karşılaştırma planı hazırlamış durumda. Elbette telefonların teknik özellikleri burada karşınıza çıkacak en önemli veri. Bunun yanında aramanın yapıldığı dönemde telefonların güncel fiyatları da karşılaştırma sırasında sunulacak veriler arasında. Ayrıca kullanıcıların o güne kadar telefona vermiş oldukları puanlar da yine karşılaştırmalı olarak bu listeden takip edilebilecek. Telefon karşılaştırma özelliğinin hizmete açıldığı ülkelerdeki kıyaslama ekranının görüntüsü ise aşağıdaki gibi.

Kademeli olarak Dünya genelinde tüm Google kullanıcılarına ulaştırılacak bu yenilik şimdilik Türkiye'de kullanımda değil. Bu özellik ülkemizde, veriler toplandıktan ve ilgili içerikler hazırlandıktan sonra kullanımda olacak. Şimdilik sadece Avrupa ve Amerika'da kademeli olarak erişime açılıyor. Google telefon karşılaştırma sisteminin Türkiye'de ne zaman kullanıma açılacağına dair elimizde net bir bilgi yok. Ancak bu sürecin çok da uzun bir bekleyiş olacağını sanmıyoruz. Yakın bir zamanda bu özellik Türkiye'deki kullanıcılar için de hizmete sunulacaktır.

Bunlarla birlikte, teknoloji devinin özellikle telefonların fiyat bölümünü oluştururken verileri nasıl oluşturacağı ise açıklanmadı. Bununla ilgili, ülkelerdeki çeşitli şirketlerle anlaşmaların yapılabileceği ve telefon fiyatlarında onların verilerinin gösterileceği söylentiler arasında. Yani kullanıcının arama yaptığı bölgedeki teknoloji satış mağazalarından hangisi ya da hangilerinin baz alınacağı şimdilik bilinmiyor. Umarız bununla ilgili olarak da bir telefon fiyat karşılaştırma sayfası hazırlanır.

Google'ın telefon karşılaştırma sisteminin, birçok telefon karşılaştırma sitesine de darbe vuracağına kesin gözüyle bakılıyor. Hazırlanan sade ve anlaşılır telefon karşılaştırma ekranı sayesinde birçok kullanıcı artık bu sistemi kullanacak gibi görünüyor.

Etiketler: google telefon karşılaştırma, telefon fiyat, telefon model karşılaştırma, telefon fiyat karşılaştırma

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap