Hosting ile Web Sitenize Hız Katın


Teknonce > Teknoloji > Hosting ile Web Sitenize Hız Katın
Hosting ile Web Sitenize Hız Katın

Kendi web sitenizi kurdunuz ya da var olan web sitenizi daha güçlü bir platforma mı taşımak istiyorsunuz? Bu aşamada nelere sahip olmanız gerektiğini sorgularsınız. Hosting nedir? Hangi tür hosting hizmeti alınmalıdır? Web sitem için hangisi daha uygun? Bu sorular size oldukça tanıdık geliyor olabilir.

Hosting Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kelime anlamı "barınma" olan hosting, kişi ya da kurumlara ait olan web sitelerinin ve sayfalarının, kesintisiz bir şekilde erişime açık olabilmesi için server denilen bilgisayarlarda barındırılması ve internet ağı ile kullanıcılara ulaşmasını sağlayan hizmettir. Diğer bir deyişle, web sitenize ulaşmak isteyen kullanıcılar aslında barınma hizmeti sağlayan bilgisayara erişir ve bu şekilde verilerinizi görüntüleyebilir. Barınma hizmeti veren bilgisayarlar 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet verirler.

Web sitenizin daima yayında kalabilmesi ve günün her anında ulaşılabilmesi için barınabileceği bir hizmete ihtiyaç duyulur. Web sayfalarındaki datalar, kontrol paneli üzerinden, farklı dosya transfer yazılımları ile gelişmiş web sunucularına aktarılır ve domain tanımları yapılır. Yayınlamaya hazır olan bu verilerin geçtiği işlem sürecine barındırma hizmeti de denilir. Özellikle webmaster ve web tasarımcıları arasında "web hosting" olarak adlandırılan sistem, söz konusu web sitesine dünyanın her yerinden kesintisiz erişim sağlama imkanı tanır.

Hangi Tür Hosting Size Uygun?

Web sitesinin türüne göre alınması gereken barınma hizmeti de farklılık gösterir. Örneğin, kişisel bir blog sahibi olmak istiyorsanız, temel özelliklere sahip ucuz hosting seçenekleri yeterli olur. Ancak günde birkaç bin kişinin ziyaret edeceği kurumsal bir web sitesi ya da e-ticaret sitesi kuracaksanız, profesyonel bir barınma hizmetinden yararlanmanız gereklidir.

1. Paylaşımlı Hosting

Barındırma hizmeti veren şirketler, genellikle birden çok kullanıcı ile kaynak paylaşımı yapmanızı sağlayan barınma hizmetleri de sunarlar. Hangi planı tercih ettiğinize bağlı olarak, aynı hosting hizmeti üzerinde birden çok siteyi barındırabilirsiniz. Sınırsız trafik hizmetinin de sağlandığı bu türde, herhangi bir zamanda tüketiminiz en üst seviyeye çıksa dahi ek maliyet ile karşılaşmazsınız.

2. Windows Hosting

Microsoft tarafından desteklenen Windows, özellikle ASP.NET, .NET CORE, MySQL gibi dosyaları barındıran ve Windows kaynaklı programlar ile çalıştırılabilen bir hizmet türüdür. Esnek ve kullanım kolaylığı sağlayan web yazılımları tasarlamak isterseniz, Windows ile kesintisiz hizmet alabilirsiniz.

3. Linux Hosting

Linux, açık kaynak sunan ve PHP, MySQL, Python gibi yazılımlar ile tasarlanan siteler için en doğru çözüm sunan barınma hizmet çeşididir. Veritabanınızı çok hızlı yüklemenizi sağlayan Linux ile web sayfalarınızın yüklenme hızı oldukça artacaktır.

Dünyada cms, bilgi bankası, e-ticaret, blog gibi pek çok açık kaynak tabanlı web uygulaması bulunduğundan, bu uygulamalardan yararlanabilmek adına Linux hizmeti tercih edilmelidir.

4. Kurumsal Hosting

Firmaların kendilerine özel barınma ihtiyaçları bulunur. Özellikle yüksek e-posta kotası, yüksek RAM, CPU ve SSD disk alanı kurumsal hosting hizmetinde mutlaka olması gereken özelliklerdendir. Bu nedenle tercih edilen barınma hizmeti çeşidinin bu ihtiyaçları sorunsuz şekilde karşılaması önem taşır.

5. Wordpress Hosting

Dünyanın en fazla kullanıcısı olan CMS yani içerik yönetim sistemlerinden biri olan Wordpress, kendine özel barınma ihtiyaçları için farklı hizmet tercih eder. Öyle ki sunucu seviyesindeki SSD diskleri ve nginx sunucuları ile gelişmiş sistem özelliklerini kullanarak her türlü otomatik yedekleme ve güncellemeyi bu sayede yapabilir.

Hosting Hizmetinde Fiyat/Performans Garantisi

Sunduğu hizmetler ile sektörde liderliği paylaşan Güzel Hosting, web siteniz için en uygun çözümler üretmektedir. Basit, Ekonomi-1, Ekonomi-2 ve Limitsiz paketleri ile en uygun hosting fiyatları sunan firma sitelerin barınma ve diğer ihtiyaçlarına çözüm üretmekte ve tüm süreçlerde müşterilerine 7/24 hizmet vermektedir. Siz de dünya standartlarında, hızlı ve gelişmiş alt yapıya sahip güçlü bir hizmet istiyorsanız https://www.guzel.net.tr/hosting.php sayfasına mutlaka göz atmalısınız. Etiketler: hosting, web hosting, site

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap