HTC'de İstifalar Sürüyor


Teknonce > Teknoloji > HTC'de İstifalar Sürüyor
HTC'de İstifalar Sürüyor

Google'ın HTC'yi satın almasından sonra şirkette ayrılıklar devam ediyor. Şirketin üst düzey yöneticileri neden HTC'yi bırakıyor?

Hatırlanacağı gibi Google, geçtiğimiz ay HTC'nin mobil bölümünü satın almış, biz de sizlere bu önemli haberi duyurmuştuk. (İlgili haber için tıklayın.) Mobil Dünya Kongresi'ne sayılı günler kala diğer teknoloji devlerinden sızıntılar ve telefonlarla ilgili yeni haberler gelmeye devam ederken, HTC cephesinde sarsıntılar yaşanmaya devam ediyor. Şirketin mobil bölümünün Google’a satılmasının üzerinden daha bir ay bile geçmemişken, HTC’nin Akıllı Telefon ve Bağlı Cihazlar Birimi'nin başındaki isim Chialin Chang istifasını açıkladı. 2012 yılında HTC ailesine katılan Chang'ın istifası ise HTC için büyük kayıp olarak yorumlanıyor. Satıştan önce de telefon piyasasında hızlı bir düşüş yaşayan ve bunu durduramayan HTC'nin telefon departmanının Google'a devrinden sonra da işlerin düzelmediği yorumları yapılmaya başlandı bile. 

Bununla birlikte, şirketten yapılan açıklamaya göre Chang'ın kişisel sebeplerle istifa ettiği duyuruldu. Oysa Google'ın HTC'yi satın almasından sonra yaptığı açıklamaya göre, şirketin yönetim kadrosunda önemli bir değişikliğe gidilmeyecekti. Chang'ın yukarıdan gelen bir baskıyla mı yoksa kendi isteğiyle mi istifa ettiği ise şimdilik bilinmiyor.

HTC yetkilileri ise Chang'ın istifasını doğruladıkları açıklamalarında Chang'a bu güne kadarki başarılarından dolayı teşekkür ederek basım bildirilerini sonlandırdı. Chang'ın yerine hangi ismin getirileceği şimdilik belli değil. Ancak Chang yönetimindeki HTC'nin mobil bölümü son yıllarda hızla kan kaybediyordu. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan rapora göre HTC'nin 2017 gelirlerinin 2016'ya kıyasla yüzde 27 düşük olduğunu açıklamıştı.

Google, satın almadan sonra yönetim kadrosunda bir değişiklik yapmayacağını bildirmiş olsa da, anlaşılan o ki, HTC'nin mobil bölümünde köklü değişiklikler bizleri bekliyor. Bunun piyasalardaki yansıması ve HTC'nin telefon piyasasında tekrar yükselip yükselmeyeceğini ise önümüzdeki günler gösterecek. Ancak teknoloji devi Google'ın bu alanda şaşırtıcı hamleler yapması da muhtemel.

Etiketler: google, htc, telefon, teknoloji

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap