HTC U Yepyeni Bir Özellikle Geliyor


Teknonce > Teknoloji > HTC U Yepyeni Bir Özellikle Geliyor
HTC U Yepyeni Bir Özellikle Geliyor

Ocean kod adıyla da bilinen HTC U dokunmaya duyarlı çerçeveyle geliyor. Yeni özellikle telefonda yapacağınız işlemler ekranın dışına da taşacak.

Telefon piyasası yeniliklere doymuyor. Şimdi de HTC yepyeni bir modelle kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Android Nougat 7.1 ile çalışacak olan HTC U, 5.5 inç olacak. 12 megapixel arka ve 16 megapixel ön kamerayla piyasaya çıkması beklenen HTC U, 64 GB ve 128 GB'lık depolama alanı seçenekleriyle sunulacak. U serisinin üçüncü telefonu olan Ocean özellikleriyle önceki iki telefondan çok daha güçlü ve bu yanıyla piyasa koşullarında rekabeti arttıracak gibi görünüyor.HTC'nin bu yeni amiral gemisinin en göze batan özelliği ise Edge Sense. Bu yeni teknoloji, telefon ekranında işlem yapmak için ekrana dokunmanıza ihtiyaç duymuyor. Telefonun sağ ve sol tarafında kasaya dokunarak da bazı işlemleri yapmanıza izin veriyor. Kasaya yerleştirilmiş olan sensörler sayesinde kenarları sıkarak özel menüyü ekrana getirebilir, sürükleme yaparak menüler arasında gezinebilir ve tıklamalarla istediğiniz menüye girebilirsiniz. 

Fiyatı henüz açıklanmayan telefonun, piyasaya yeni bir soluk getireceği kesin. Daha önceki telefonlarıyla birçok eleştiriye maruz kalan HTC'nin bu sefer kullanıcılarını tatmin edip etmeyeceği merak konusu. Ancak bu yeni özellik telefonun diğer özellikleriyle desteklenirse teknoloji dünyasında ciddi bir kitleyi etkileyecekleri kesin. HTC U'nun önümüzdeki mayıs ortalarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak: https://venturebeat.com/2017/03/28/htc-u-codenamed-ocean-will-feature-sense-9-and-touch-sensitive-frame/

Etiketler: htc yeni telefon, htc sensörlü telefon

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap