Huawei, Apple ile Dalga Geçti!


Teknonce > Teknoloji > Huawei, Apple ile Dalga Geçti!
Huawei, Apple ile Dalga Geçti!

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, Apple'a karşı ilginç bir hamle yaptı. Huawei'nin Apple'a karşı yapmış olduğu hamle sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. İşte detaylar...

Apple'ın 2 yeni modeli iPhone XS ve XS Max bugün dünya genelinde satışa çıkıyor. Her zaman olduğu gibi yine Apple Store'ların önünde uzun kuyruklar oluştu. Fakat bu sefer dikkat çeken şey Huawei'nin Apple'a karşı yaptığı hamle oldu. Huawei, Singapur'da Apple Store önünde iPhone XS ve XS Max modelleri için bekleyen kullanıcılara powerbank dağıttı. Huawei çalışanları, iPhone satın almak için kuyrukta bekleyenlere, üzerinde "Bu powerbank'e ihtiyacınız olacak" mesajlı powerbankları hediye etti. Huawei yapmış olduğu bu hamleyle yeni iPhone'ların bataryalarıyla dalga geçti. Huawei çalışanları tarafından dağıtılan SuperCharge teknolojisine ve 10.000 mAh kapasiteye sahip olan powerbank'ların fiyatı ise 60 dolar. 

Huawei, yapmış olduğu bu hamle ile hem en güçlü rakiplerinden biri olan Apple'a meydan okudu hemde kendi reklamını yapmış oldu. Huawei'nin Apple'a karşı yaptığı bu atak sosyal medyada kullanıcılar tarafından çok konuşuldu. Bazı kullanıcılar Huawei'nin yaptığı şeyin doğru olduğunu savunurken bazı kullanıcılar ise böyle bir hamlenin doğru olmadığını savundular.

Huawei, 16 Ekim’de düzenleyeceği lansman etkinliği ile birlikte yeni amiral model olan Mate 20 Pro’yu duyuracak. Çinli şirket, iPhone lansman etkinliğinden sonra attığı tweette, ‘’Bize yılın gerçek kahramanı olmamıza izin verdiğiniz için teşekkür ederiz. 16.10.2018’de Londra’da görüşmek üzere’’ diyerek Apple’a yine göndermede bulunmuştu.

Huawei'nin yaptığı hamleye Apple'dan karşı hamle gelip gelmeyeceği ise merak konusu...

Etiketler: huawei apple ile dalga geçti, huawei, apple

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap