Huawei Kendi Yonga Setini Duyurdu


Teknonce > Teknoloji > Huawei Kendi Yonga Setini Duyurdu
Huawei Kendi Yonga Setini Duyurdu

Huawei, yaptığı atılımlarla elini güçlendirmeye devam ediyor. Rekabetten kopmayacağını belli eden Huawei, kendi yonga setini duyurdu.

Telefon piyasasının devleriyle ilgili her gün yeni haberler gelirken, bir atılım da Huawei'den geldi. Herkes Apple ve Samsung'un açık ara farkla liderliğini tescillese de arkadan gelen rakipleri de kendilerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Huawei IFA 2017 fuarında, kendi yonga seti Kirin 970'i duyurdu. Yeni yonga seti, yapay zeka özelliğiyle dikkatleri üzerine çekti. Şirketin CEO'su Richard Yu tarafından tanıtılan yonga seti, yapay zeka ile güçlendirilmiş. Sekiz çekirdekli Kirin 970,  dört çekirdekli Cortex-A73 yonga setine göre, kullanıcılara 25 kat daha fazla performans vadediyor. Ayrıca Cortex-A73'den 50 kata kadar fazla güç verimliliği olduğu ifade ediliyor. 

Huawei'nin CEO'su Richard Yu, yonga setini tanıtırken "dünyanın ilk akıllı telefon yapay zeka bilgi işlem platformu" ifadesini kullandı. Bu ifade dış basında, ''Huawei akıllı telefon pazarında Apple veya Samsung'a alternatif olmak istemiyor. Büyük akıllı telefon üreticilerinin yerine geçmek istiyor.'' şeklinde yorumlandı.

Bu yeni yonga seti, Huawei'nin alt kuruluşu HiSilicon ile birlikte geliştirildi ve 1060 nm'lik bir süreç üzerine kuruldu. Bununla birlikte Kirin 970'in, Kirin 960'dan yüzde 20 daha iyi bir performans sergilediği ifade edilirken, yeni setin Mate 10 ve Mate 10 Plus'ta kullanılacağı açıklandı.

Etiketler: kirin 960, kirin 970, huawei yonga seti, huawei telefon, HiSilicon, Mate 10, Mate 10 Plus

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap