İlginç Cep Telefonları


Teknonce > Teknoloji > İlginç Cep Telefonları
İlginç Cep Telefonları

Telefon üreticileri tarafından tasarımları oluşturulmuş olmasına rağmen piyasaya sürülmeyen en ilginç telefon tasarımlarını sizler için derledik. İşte ilginç cep telefonu modelleri...

Nokia E-CUNokia tarafından geliştirilen bu telefon, vücut ısısıyla şarj olabilme özelliğine sahip. Dış yüzeyi bakırdan oluşan Nokia E-CU, içerisindeki termo-jeneratör sayesinde ısıyı elektriğe çeviriyor ve böylece telefonu şarj etmek için şarj cihazına gerek kalmıyor.

Digno Rafre

Görselden de anlaşılacağı üzere Digno Rafre isimli bu telefon, su ve sabuna dayanıklı bir yapıya sahip. Bu yapısı sayesinde gelecekte üretilmesi halinde oldukça yüksek satış rakamlarına erişebilir.

Phonebloks

Bu ilginç tasarım 2013 yılında Hollandalı Dave Hakkens tarafından oluşturulmuştur. Telefonun sahip olduğu özelliklerin hepsi ayrı modüller halinde tıpkı LEGO gibi birbirine geçirilerek kullanılıyor. Bu sayede bozulan bir parçayı değiştirmek oldukça kolay.

Scroll

Bu ilginç tasarıma sahip telefonun en büyük özelliği 6 wattlık bir hoparlöre sahip olması. Sağ ve sol tarafta bulunan iki kolondan çektiğiniz zaman ekran görseldeki gibi geniş bir hal alıyor. Telefondan film seyretmeyi sevenler için oldukça kullanışlı bir telefon.

Wild Fold

Günümüzde birçok telefon üreticisi esnek ve katlanabilir telefon üreteceğini söylüyor ve her geçen gün katlanabilir telefon tasarımları ortaya çıkıyor. Wild Fold'da katlanabilir özelliğe sahip bir telefon. Ekranın ortasından ikiye katlanabilen bu ilginç telefonun kapladığı alan ise bu özelliğinden dolayı oldukça küçük.

Asus Aura

Asus'a ait olan bu telefon, 3.9 inçlik bir ekrana ve 6 mm inceliğe sahip. Yan tarafında çekerek çıkartılan bir klavyeye sahip olan bu ilginç telefon, mesaj yazma işini daha da kolaylaştırıyor.

Ply Konsept

Bizce bu haberin en ilginç telefon modeli Ply Konsept. Bu ilginç telefon modelinin neredeyse yapamadığı hiç birşey yok. Görselde de görüldüğü gibi yazıcı ve projeksiyon olarak kullanılabiliyor. Ayrıca klavye kısmı standart telefonlardaki gibi düz değil kat kat yapılmış ve bu da telefona farklı bir hava katmış.

Whisky Cyon Phone

Telefonunuzun renginin değişken olduğunu düşündünüz mü hiç? Bu telefon, gelen aramaya göre rengini değiştirebiliyor. Yani bu telefonun sabit bir rengi yok. Bu sayede değişimi sevenler tarafından tercih edilebilecek bir telefon modeli.

Habere başlarken de söylediğimiz gibi bu telefonlar sadece tasarımda kalmış ve malesef piyasaya sürülmemişlerdir. Şimdilik sadece Bilim-Kurgu filmlerinde karşılaşabileceğimiz bu ilginç cep telefonu modellerini belki de çok yakın bir zamanda kullanıyor oluruz.

Etiketler: en ilginç telefon tasarımları, ilginç cep telefonu modelleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap