İlginç İşlevli Google Aramaları


Teknonce > Teknoloji > İlginç İşlevli Google Aramaları
İlginç İşlevli Google Aramaları

Google, bilindiği üzere Dünya genelindeki birçok bilgiye erişebilmemizi sağlayan bir arama motorudur. Google'da birçok konu ile ilgili aramalar yapılabilir. Karşımıza çok ilginç şeyler çıkaran bazı aramalar mevcut. 

İlginç İşlevli Google Aramaları

Do a barrel roll

Google'da bu cümleyi arattığınız zaman arama sayfası 360 derece dönecek ve ortaya inanılmaz bir görüntü çıkacaktır.Askew veya Tilt

Bu iki aramadan herhangi birini yaptığınız zaman arama sayfanız çok az da olsa yan yatar.

Google Gravity

Arama sayfanızda yerçekimi olmadığını ve ekrandaki hiç bir simgenin yerinde durmadığını düşünebiliyor musunuz ? Yapmanız gereken Google üzerinde google gravity yazarak arama yapmak ve karşınıza çıkacak olan ilk arama sonucuna tıkladığınız takdirde karşınıza yerçekiminin olmadığı bir  Google ana sayfası açılır. Mouse yardımıyla düşen objeler üzerinde oyun oynayabilirsiniz.

Where is Chuck Norris?

Google üzerinde bu aramayı yapıp ilk arama sonucunu açtığınızda karşınıza "Google Chuck Norris'i aramayacak, çünkü siz Chuck Norris'i bulamazsınız, o sizi bulur." mesajı çıkacaktır.

Pig Latin Google ve Google Pirate

Bu aramayı yapıp ilk arama sonucuna tıkladığınız zaman karşınıza bozuk Latince kullanan bir Google sayfası gelecektir. Korsan aksanına sahip bir Google içinse Google pirate aramasını yaparak ilk arama sonucuna tıklamanız gerekir.

Mentalplex

Google'ın 17 yıl önceki halini merak ediyorsanız mentalplex yazarak ilk arama sonucunu açmanız  halinde 2000 yılının Google'ı ile karşılaşırsınız. Google'ın geçirdiği evrimin boyutunu anlamak için bu aramayı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu aramayı yaptığınız zaman ekranda karşınıza çıkan tüm blink kelimeleri yanıp sönmeye başlar.

Bu aramayı yaptığınız takdirde kaç saniyede kaç arama sonucunun yazılı olduğu metin sağdan sola doğru kaymaya başlayacaktır.

Etiketler: google, google pirate,google gravity,where is chuck norris,do a barrel roll

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap