İnanılmaz Özellikleriyle Nokia 9 Göründü


Teknonce > Teknoloji > İnanılmaz Özellikleriyle Nokia 9 Göründü
İnanılmaz Özellikleriyle Nokia 9 Göründü

Geekbench testi vesilesiyle açığa çıkan Nokia'nın üst segment telefonu Nokia 9 şaşırtıcı özelliklerle geliyor.

HMD Global'in önümüzdeki aylar içinde duyurmayı planladığı yeni telefonu Nokia 9'un çeşitli özellikleri sızdırıldı. Yeni Nokia'nın 8 GB belleğe sahip olacağı öğrenildi.Unknown Hearth adıyla teste sokulan ve henüz adı tam olarak belirlenmemiş olan Nokia 9 modeli, 8 GB Ram'in yanında Qualcomm tarafından üretilen güçlü bir işlemci ve Android 7.1.1 Nougat işletim sistemiyle piyasaya sürülecek. Snapdragon 835 işlemcisi ve 8 GB Ram ile epey güçlü bir yapıya sahip olacağı anlaşılan Nokia'nın yeni amiral gemisi piyasadaki rakipleriyle hızlı bir şekilde arasını kapatabilir gibi görünüyor. 

Cihazın fiyatıyla ilgili çeşitli spekülasyonlar devam etse de verilen rakamların 1000 dolardan daha aşağı olduğu görülüyor. Ayrıca bu yeni testle birlikte Nokia 9'la ilgili ortaya çıkan 4 GB iddiaları da bu şekilde yalanlanmış oldu. 

Daha önce Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modelleriyle telefon piyasasına geri dönüş yapan HMD Global'in yeni bir telefon üzerinde çalıştığı bir süredir biliniyordu. Bu sızıntı, telefonla ilgili ilk sağlam sızıntı oldu diyebiliriz. Ortaya çıkan özellik ise yeni telefonun piyasada iddialı bir şekilde yer alacağını gösteriyor.

Etiketler: nokia, telefon, nokia yeni telefon, 8 gb ram telefon, Geekbench, HMD Global, işletim sistemi

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap