Instagram'a Yeni Özellikler Geliyor!


Teknonce > Teknoloji > Instagram'a Yeni Özellikler Geliyor!
Instagram'a Yeni Özellikler Geliyor!

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, yayınlayacağı yeni güncelleme ile birlikte bünyesine birçok yeni özellik katmaya hazırlanıyor. Peki Instagram'ın yeni özellikleri neler olacak? İşte ayrıntılar...

Bilindiği üzere Instagram, daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatabilmek amacıyla bünyesine her geçen gün yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Instagram önümüzdeki günlerde yayınlayacağı yeni güncellemeyle birlikte 4 yeni özelliği kullanıcılara sunacak. İşte Instagram'ın çok merak edilen yeni özellikleri...

Yavaş Çekim ModuKullanıcılar, hikayelerinde veya profillerinde yavaş çekim moduyla çekilmiş bir video paylaşmak istediklerinde bu işlemi başka bir uygulama yardımıyla gerçekleştirebiliyorlardı. Yeni gelen özellik sayesinde herhangi bir uygulamaya gerek duymadan yavaş çekim modunda videolar çekip paylaşılabilecek. Bu özellik sayesinde yavaş çekim modunda videolar çekmek için ekstra bi uygulamaya ihtiyaç duyulmayacak.

Sessiz Modu

Bu özellik tıpkı Twitter'da bulunan sessize alma özelliği gibi çalışıyor. Bu özellik ile birlikte gönderilerini beğenmediğiniz fakat takibi de bırakamadığınız arkadaşlarınızın gönderilerinin anasayfanızda görüntülenmesini engelleyebileceksiniz. Bu sayede görmek istemedeğiniz gönderiler anasayfanızda görünmeyecek.

Hikayelere Emoji ile Yanıt Özelliği

 Bir diğer özellik Instagram'ın hikayeler kısmına gelecek. Instagram, hikayeler özelliğini kullanıcılarına sunduğu günden beri üzerine sürekli eklemeler yapıyor. Yeni gelen özellik sayesinde arkadaşlarınızın hikayelerine emojilerle yanıt vermeniz mümkün hale geliyor. Bu özelliği Facebook'ta kullanan şirket, Instagram üzerinde de kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Geçmiş Hikayeler

Yeni gelen özellikler içerisinde muhtemelen en dikkat çeken özellik bu olacaktır. Bilindiği üzere Instagram'a attığınız hikayeler belli bir süre erişilebilir oluyor ve süre dolunca otomatik olarak kayboluyordu. Bu durumu ortadan kaldırmak isteyen Instagram, daha önce öne çıkan hikayeler özelliğini bünyesine eklemişti. Öne çıkan hikayeler sayesinde seçmiş olduğunuz hikayeleriniz süresi dolsa dahi profilinizde görünür durumda oluyordu. Fakat yeni gelen özellik sayesinde eklediğiniz tüm hikayelere süresi dolmasına rağmen erişebiliyorsunuz ancak geçmiş hikayeleriniz yalnızca sizin tarafınızdan görünür oluyor.

Yeni güncellemenin önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor. Yeni özelliklerin kullanıcılar tarafından beğenilip beğenilmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Etiketler: instagram, instagram yeni özellik, instagram yavaş çekim modu, instagram hikayeler

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap