İnstagram Aktif Kullanıcı Sayısını Hızla Katlıyor


Teknonce > Teknoloji > İnstagram Aktif Kullanıcı Sayısını Hızla Katlıyor
İnstagram Aktif Kullanıcı Sayısını Hızla Katlıyor

Açıldığı günden bu yana İnstagram'da yavaşlama belirtisi görülmedi. Açıklama yapan şirket geçtiğimiz beş ay içinde arttırdığı aktif kullanıcı sayısıyla rekor kırdığını duyurdu. Peki İnstagram'ın toplam aktif kullanıcı sayısı kaç oldu?

Geçtiğimiz aralık ayında 600 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıklayan şirket, yeni bir açıklamayla bu rakamı güncelledi. Beş aydan daha kısa sürede 100 milyon aktif kullanıcı edindiğini duyuran şirket son zamanlardaki en ciddi büyüme oranına ulaştı. Bu şekliyle İnstagram'ın toplam aktif kullanıcı sayısı 700 milyona ulaşmış oldu. Bu durumun şimdiye kadarki en hızlı büyüme olduğunu belirten şirket yetkilileri, geçtiğimiz Haziran ayından bu yana 200 milyona yakın kullanıcı edindi.Geçtiğimiz Ağustos ayında tanıtımı yapılan hikaye yazma özelliğinin bu ivmede önemli bir payı olduğunu da söylemek gerekir. Özellik geldiğinden beri İnstagram kullanıcılarının bu özelliğe çabuk alıştığı ve aktif şekilde kullanıldığı belirtiliyor.

Sosyal medyada taht hala Facebook'un olsa da arkasından hızlı bir yükseliş olduğunu da söylemek gerekir. 1.86 milyar kullanıcıyla Facebook hala rakiplerinden açık ara önde görünüyor. Geçtiğimiz Ocak ayında bir açıklama yapan Whatsapp yöneticileri ise 1.2 milyar kullanıcıya ulaştıklarını duyurmuşlardı. Anlaşılan o ki, İnstagram'da milyarlar kulübüne doğru hızlı yükselişini sürdürecek. 

Etiketler: sosyal medya, facebook kullanıcı sayısı, instagram hikayeler, instagramın ne kadar kullanıcısı var, whatsapp kullanıcı sayısı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap