Instagram'dan Hikaye Bölümüne Yeni Özellik !


Teknonce > Teknoloji > Instagram'dan Hikaye Bölümüne Yeni Özellik !
Instagram'dan Hikaye Bölümüne Yeni Özellik !

Instagram bilindiği üzere fotoğraf paylaşabildiğiniz, arkadaşlarınızı takip edebildiğiniz, fotoğrafları beğenip ,yorum yapabildiğiniz bir sosyal medya uygulamasıdır.Bu özelliklerin yanı sıra hikaye oluşturma özelliği getirdi ve bu özelliği de geliştirmeye devam ediyor. Live stories olarak adlandırılan bu özellik nedir ? 

Instagram kullanıcılarına sevindirici haberi verdi. Periscope ve Facebook live gibi uygulamalarda da kullanılan canlı yayın özelliğini hayata geçiren Instagram bu hamlesiyle rakiplerini geride bırakacak gibi görünüyor.Instagram'da live stories özelliğini kullanabilmek için öncelikle sol üst tarafta yer alan  kamere simgesine basıyorsunuz. Daha sonra sizden kamera ve mikrofon erişimine izin vermeniz isteniyor. İzin verdikten sonra "Canlı Video Başlat" a tıklayarak canlı yayınınız başlamış oluyor. Canlı yayın başlattığınız an İnstagram'da sizi takip eden tüm kullanıcılara bildirim gitmektedir.Takipçileriniz canlı yayınlarınıza yorum yapabilirler.Bu yorumları istediğiniz takdirde kapatma imkanınız bulunmaktadır.

Instagram getirdiği bu yeni özellik sayesinde hem rakiplerine yaklaşmış hem de her geçen gün artan aktif kullanıcı sayısını perçinlemiş oluyor. Instagram'ın şu anda 200 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

Hatırlanacağı gibi Instagram 2012 yılında 1 Milyar $ karşılığında Facebook tarafından satın alınmıştı.

Etiketler: instagram,sosyal medya, canlı instagram, facebook,

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap