İnstagram Hikayelerde 24 Saat Sınırı Değişti


Teknonce > Teknoloji > İnstagram Hikayelerde 24 Saat Sınırı Değişti
İnstagram Hikayelerde 24 Saat Sınırı Değişti

İnstagram Hikayeler'de fotoğraf paylaşmak isteyenler 24 saat içinde çekilen görüntüleri paylaşabiliyordu. İntagram, yeni güncellemesiyle bu kuralı değiştiriyor!

İnstagram’ın Snapchat’ten aldığı Hikayeler özelliğine, aynı Snapchat’te olduğu gibi 24 saat içinde çekilmiş görseller eklenebiliyordu. Kullanıcıların eski görselleri paylaşabilmesi için görseli yeniden kaydetmesi, ekran görüntüsü alması ya da düzenleyerek galeride yeni bir içerikmiş gibi göstermesi gerekiyordu. Ancak gelen son güncellemeyle İnstagram Hikayeler'de bu gibi şeylere gerek kalmayacak. Popüler sosyal medya uygulaması yayınladığı yeni bir duyuruyla bu sınırı kaldırdı. Ancak bilmenizi isteriz ki bu güncelleme Hikayeler'de paylaşılan görüntülerin 24 saat sonra ortadan kaybolması kuralına bir etki etmeyecek.İnstagram Hikayeler'e 24 saatten daha eski bir fotoğraf veya video yüklediğinizde, yeni bir tarih çıkartması geliyor. Bu tarih çıkartması ile fotoğraf ve videolarınızın hangi tarihte çekildiğini gösterebilirsiniz. Hikaye ile uyumlu olması için de bu tarihi istediğiniz şekilde büyütebilir ya da yerini değiştirebilirsiniz.

Son 24 saat” yazısıyla ilk başta yeni kaydedilmiş içerikleri gösteren İnstagram, aşağı indikçe galerideki diğer fotoğrafları da sıralıyor. Hikaye paylaşır gibi profil simgesine tıklayıp çekim arayüzüne geldikten sonra, sol attaki “galeri” simgesinden geçmiş fotoğraflarınıza ulaşabilirsiniz. Fotoğrafı seçtikten sonra ise fotoğrafın çekildiği tarihi arayüzde üzerine yerleştiriyor. Ancak isterseniz bunu silebilir, boyutunu küçültebilir ya da paylaşımınızın herhangi bir köşesine yerleştirebilirsiniz.

Eski görsellerinizi Hikayeler özelliğinde paylaşmak için iOS’te 22. versiyona, Android’de ise 18. versiyona sahip olmanız gerekiyor. Şirketten gelen resmi açıklamaya göre yeni özellik hem Android hem de iOs kullanıcıları için yanınlanmış durumda. 

Etiketler: instagram hikayeler, instagram hikayeler eski fotoğraf paylaşma

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap