Intel'den 40.Yıla Özel İşlemci!


Teknonce > Bilgisayar > Intel'den 40.Yıla Özel İşlemci!
Intel'den 40.Yıla Özel İşlemci!

Teknoloji piyasasındaki en önemli işlemci üreticilerinden olan Intel, 8086 isimli mikroişlemcinin 40.yılına özel yüksek hızlı işlemci üretecek. Intel Core i7-8086K ismiyle piyasaya sürülecek olan işlemciyle ilgili tüm ayrıntılar haberimizde...

Bilindiği üzere işlemci (İşlemci ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.), bilgisayarın beyni olarak tabir edilen ve en önemli donanım birimlerinden birisidir. Bundan dolayı işlemci üreticileri, bilgisayarların daha fazla performans gösterebilmesi için her geçen gün daha güçlü işlemciler üretiyorlar. Intel de 8086 isimli mikroişlemcinin 40.yılına özel olarak Intel Core i7-8086K isimli işlemcisini üretecek.8.nesil işlemciler sınıfına dahil olacak olan Intel Core i7-8086K, yapılan performans testleri neticesinde rekor kıracak gibi görünüyor. Gelen ilk bilgilere göre Intel Core i7-8086K işlemcisi, 6 çekirdekli olacak. 12 MB değerinde L3 belleğe sahip olan Intel Core i7-8086K'nın TDP ( Thermal Design Power - Isıl Tasarım Gücü) değerinin 95 Watt olacağı açıklandı. Piyasadaki rakiplerine oranla çok hızlı olacağı tahmin ediliyor. 4 GHz standart hıza sahip olan Intel Core i7-8086K modelinin hızı turbo boost özelliği sayesinde 5.1 GHz'a kadar çıkacak. Bu hız piyasadaki diğer işlemcilere kıyasla çok yüksek olarak nitelendiriliyor. 

Bunun dışında grafik birimi kısmında 8700K modelinde de bulunan UHD 630 kullanılacak. Ulaşabildiği hız göz önüne alındığında yeni işlemcideki en büyük sorunlardan biri aşırı ısınma olacak gibi görünüyor. Yapılan testlerden elde edilen sonuçlara göre Intel Core i7-8086K'nın maksimum performansta 100 derece sıcaklığa ulaşılabileceği belirtiliyor. Eğer Intel'in yeni işlemcisi gerçekten 100 derece sıcaklığa ulaşırsa mevcut soğutma sistemleri yetersiz kalabilir. Bundan dolayı soğutma sistemlerinde de büyük değişiklikler yapılması gerekebilir.

Henüz resmi olarak tanıtılmayan ve sınırlı sayıda üretilecek olan Intel Core i7-8086K işlemcisinin piyasaya ne zaman sürüleceği ve fiyatı bilinmiyor. Bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Etiketler: intel, intel core i7 8086k, intel işlemci, intel yüksek hızlı işlemci

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap