İntel, İ9 İşlemcisini Duyuracak


Teknonce > Teknoloji > İntel, İ9 İşlemcisini Duyuracak
İntel, İ9 İşlemcisini Duyuracak

İntel yeni işlemcilerini duyurmaya hazırlanırken, gelen bilgiler İ9'un kullanıcılarla buluşturulacağını söylüyor. Yeni işlemci neler vadediyor?

Uzun bir süredir İntel'in yeni işlemciler üzerinde çalıştığı biliniyordu. Sonunda beklenen haberler geldi. İntel yakın bir zamanda yeni işemcilerini duyuracak.  LGA-2066 üzerinde çalışacak yeni işemciler arasında İ9 da yer alıyor. Basin Falls kod adına sahip işlemcilerde hem Kaby Lake-X hem de Skylake-X'in en üst modellerinin yer alacağından söz ediliyor. Gelen bilgilere göre Kaby Lake-X modelleri daha düşük, Skylake-X modelleri ise üst seviye modeller arasında yer alacak. Gelen işlemciler ve özellikleri şu şekilde: 

Piyasaya sürülmesi beklenen işlemcilere bakıldığında  i9-7920X 12 çekirdek, 24 iş parçacığı, 16.5 MB L3 önbelleğe sahip görünüyor.  Core i7-7640K, 4 çekirdek ve 4 iş parçağı, 6 MB L3 önbellek, 4.0 GHz temel saat hızı, 4.2 GHz turbo saat hızına sahip olacak. 

İşlemcilerin fiyatlarıyla ilgili elimize henüz bir bilgi ulaşmış değil. Yeni işlemcilerini önümüzdeki ay gerçekleştirilecek E3 2017'de tanıtması beklenen İntel'in fiyatlarının da bu tarihten sonra netleşeceği tahmin ediliyor. Anlaşılan o ki İntel, uzun bir aradan sonra piyasaya bomba bir dönüş yapmanın peşinde.

Etiketler: intel işlemci, intel i9, Kaby Lake-X, Skylake-X, LGA-2066, 12 çekirden işlemci, 4 çekirdek işlemci, işlemci fiyatları

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap