İOS 12 Ne Zaman Çıkacak? İOS 12 Güncellemesi Alacak Cihazlar


Teknonce > Teknoloji > İOS 12 Ne Zaman Çıkacak? İOS 12 Güncellemesi Alacak Cihazlar
İOS 12 Ne Zaman Çıkacak? İOS 12 Güncellemesi Alacak Cihazlar

Geçtiğimiz aylarda WWDC 2018'de duyurulan ve kısa bir süre önce Apple tarafından bazı özellikleri kullanıcılara tanıtılan iOS 12'nin çıkış tarihi belli oldu. iOS 12 ne zaman çıkacak? iOS 12 güncellemesi hangi Apple cihazlarına gelecek?

iOS 12 Ne Zaman Çıkacak?

Apple tarafından WWDC 2018'de tanıtılan iOS 12, kullanıcılar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyordu. iOS 12'de büyük yenilikler yerine hata çözümlerine odaklanan Apple, iOS 12'nin iOS 11'e göre iki kat daha performanslı çalıştığını belirtti. Bazı önemli değişiklikleri beraberinde getiren iOS 12, bu akşam tüm Apple cihazları için yayınlanacak. iOS 12'nin yayınlanma tarihinin netleşmesiyle birlikte Apple kullanıcıları cihazlarının bu güncellemeyi alıp almayacağını oldukça merak ediyor. İşte iOS 12 güncellemesini alacak olan cihazlar.

iPhone

iPhone Xs / Xs Max

iPhone Xr 

iPhone X

iPhone 8 / 8 Plus

iPhone 7 / 7 Plus

iPhone 6S / 6S Plus

iPhone 6 / 6 Plus

iPhone SE

iPhone 5S

iPad

12.9 inç iPad Pro ( 2.nesil )

12.9 inç iPad Pro ( 1.nesil )

9.7 inç iPad Pro 

iPad Air 2

iPad Air 

iPad (6.nesil)

iPad (5.nesil)

iPad mini 4

iPad mini 3

iPad mini 2

iPod

iPod Touch (6.nesil)

Tıpkı iOS 11'de olduğu gibi yine en dikkat çeken cihaz iPhone 5S. Daha önce Apple'ın 32 bit cihazlardan desteğini çekeceği belirtilmişti. İOS 10.3.2 güncellemesinin 5S'in altındaki cihazlar için sunulmamış olması 5S'in göreceği son güncellemenin İOS 11 olacağı söylentilerini ortaya çıkarmıştı. Fakat yukarıdaki listeden de görüleceği üzere iPhone 5s, iOS 12 güncellemesinide alacak.

İOS 12 Nasıl Yüklenir ?

WWDC 2018'de geliştiriciler için yayınlanan ve bu akşam tüm Apple kullanıcıları için yayınlanacak olan güncellemeyi yüklerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Yükleme işlemini Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme kısmından gerçekleştirebilirsiniz. Güncellemeyi başlatmadan önce şarjınızın dolu olduğundan emin olun. Şarjınızın yetersiz olması durumunda ekrana bununla ilgili bir uyarı mesajı gelecek ve şarjınız % 50'nin üzerine çıkana kadar güncelleme işlemi bekletilecektir.

Dikkat edilmesi gereken bir başka şey ise dosyaların yedeklenmesidir. Güncellemeden sonra yaşanabilecek herhangi bir probleme karşı güncellemeyi başlatmadan önce mutlaka cihazınızın yedeğini almanız gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir sorunda cihazınızı yedek dosyanıza geri döndürerek sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. 

iOS 12 büyük bir güncelleme olduğundan dolayı güncelleme sırasında herhangi bir problemle karşılaşmamak için cihazınızda yeteri kadar boş yer bulunması gerekiyor. Yeterli depolama alanı sağlamadığınız takdirde yükleme işlemi tamamlanmayabilir.

Etiketler: ios 12, ios 12 ne zaman çıkacak, ios 12 özellikleri, ios 12 hangi telefonlarda var

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap