İOS 12 Özellikleri Nelerdir? İOS 12 Ne Zaman Çıkacak?


Teknonce > Teknoloji > İOS 12 Özellikleri Nelerdir? İOS 12 Ne Zaman Çıkacak?
İOS 12 Özellikleri Nelerdir? İOS 12 Ne Zaman Çıkacak?

iOS 12, ilk olarak Apple tarafından düzenlenen WWDC 2018'de tanıtılmıştı. Apple, iPhone modellerinde bulunan ipuçları uygulaması aracılığı ile iOS 12'yi kullanıcılara tanıtmaya başladı. iOS 12 özellikleri nelerdir? iOS 12 ne zaman çıkacak? Ayrıntılar haberimizde...

Apple, WWDC 2018'de tanıttığı iOS 12’nin sonbaharda tüm kullanıcılar için erişilebilir olacağını duyurdu. Apple'a göre iOS 12, iPhone ve iPad’i daha hızlı, daha duyarlı ve daha eğlenceli hale getirecek. İşte iOS 12’nin merak edilen özellikleri

iOS 12 ÖZELLİKLERİApple, hem iPhone hem de iPad'leri daha hızlı ve daha işlevsel hale getirebilmek amacıyla iOS 12 ile birlikte birçok yenilik sunuyor. 

FACETİME

iOS 12 sayesinde FaceTime uygulamasında 32 kişiyle aynı anda hem görüntülü hem de sesli görüşmeler yapılabiliyor. Sohbet esnasında o an konuşan kişinin görüntüsü otomatik olarak büyüyor ve bu sayede sohbet de kolayca takip edilebiliyor. 

EKRAN SÜRESİ


Ekran Süresi, web sitelerini ziyaret ederken veya aygıtlarınızın genel kullanımı esnasında geçirdiği zaman hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olan yepyeni bir özellik. Kısaca, iPhone veya iPad kullanırken harcanan zamanı verimli bir şekilde yönetmek şimdi sizin elinizde.

BİLDİRİMLER


Bildirimler ile ilgili yapılan yenilikler sayesinde bildirimlerinizi kilit ekranından gerçek zamanlı olarak yönetebilir, belirli bir uygulamadan gelen bildirimleri bildirim merkezine gönderebilir veya tümünü tamamen kapatabilirsiniz. Ayrıca aynı uygulamadan gelen bildirimler tek tek gösterilmek yerine gruplanarak gösteriliyor ve böylece önemli olan bildirimleri görmek daha kolay hale geliyor.

GİZLİLİK

Gizlilik konusuna oldukça fazla önem veren Apple, iOS 12'de kullanıcıların gizlilik hakkını koruyabilmek için bazı iyileştirmeler yapmış. Gizlilik hakkında Apple tarafından şöyle bir açıklama yapılmış: “Apple olarak, gizlilik konusunun temel insan haklarından biri olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden iOS her zaman, yerleşik şifreleme, aygıt içi zeka ve yalnızca istediğiniz şeyleri paylaşmanıza imkan veren araçlar gibi önemli özelliklerle tasarlandı. Ve şimdi iOS 12 ile, gizliliğe yepyeni bir boyut katıyoruz. Safari, web sayfalarındaki Paylaş düğmelerinin ve yorum araç takımlarının izniniz olmadan sizi izlemesini engelliyor. Ayrıca, reklamverenlerin aygıtınızı tanımlamak veya hedefli online reklamlar göndermek amacıyla aygıtınızın benzersiz özelliklerini toplama girişimlerini de önlüyor.”

iOS 12'nin yayınlanacağı tarih net olarak açıklanmamış olsa da Eylül ayı içerisinde tüm kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

Etiketler: ios 12, ios 12 ne zaman çıkacak, ios 12 özellikleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap