iOS 10.3 Yayınlandı!


Teknonce > Teknoloji > iOS 10.3 Yayınlandı!
iOS 10.3 Yayınlandı!

Apple'ın uzun süredir beklenen işletim sistemi güncellemesi iOS 10.3 yayınlandı.

Apple'ın uzun süredir beta sürecinde tuttuğu iOS 10.3 nihayet kullanıcılarıyla buluşturuldu. Yeni güncelemeyle birlikte birçok yenilik göze çarpıyor. Ancak önceden şunu belirtmek gerekir ki güncellemeyi yüklemeden önce mutlaka telefonunuzdaki verilerin bir yedeğini alın. Çünkü bu güncelleme bazı telefonlarda sorun çıkartabilir ve verileriniz kaybolabilir.  Verilerinizi ITunes ya da ICloud'da yedekledikten sonra Ayarlar-Genel-Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 10.3 güncellemesini yükleyebilirsiniz. Güncelleme ile gelen özelliklerden biri 32 Bit ve 64 Bit uygulamaların birbirinden ayrılması olmuş. 64 Bit cihazları yavaşlatan 32 Bit uygulamalar artık tek bir kategoride ve bir arada görüntülenebiliyor. Ayarlar-Genel-Hakkında- Uygulamalar sırasını takip ederek ilerlediğinizde cihazınızda yüklü olan ancak güncel iOS sürümüyle uyumlu olmayan uygulamalar görülebilecek. Bunun yanında, eğer AirPods'unuzu kaybettiyseniz ve hala bluetooth kapsama alanı içindeyse "IPhone'umu bul" uygulamasından AirPods'unuzun yerini görebiliyorsunuz.

Ayrıca yeni Apple kimliği ayarlarının ICloud bölümünde fotoğrafların, ICloud yedeklerinin ne kadarını kullandığını da daha net bir şekilde görebileceksiniz. Apple kimliğinize giderek orada iCloud saklama alanınızı ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Apple kimliğinizde iCloud ile birlikte iTunes, App Store ve Aile Paylaşım bağlantılarınızı da görebilirsiniz. Ayarlar uygulamasının en üstünden Apple kimliğinize erişebilirsiniz.

Bunlarla birlikte SiriKit, CarPlay, Haritalar, HomeKit, Apple Dosya Sistemi, uygulama ikonları ve iPad klavyesinde de kullanımlarını kolaylaştıran ya da ihtiyaç duyulup önceki sürümlerde bulunmayan çeşitli yenilikler de kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Güncellemenin önemli bir yanı da 32 Bitlik uygulamalar artık uyarı verecek. Daha önce gelen haberlerde 32 Bit uygulamaların iOS 11 ile birlikte artık çalışmayacağı zaten dillendiriliyordu. Bu yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar 32 Bit uygulamaları ayrı bir sekmede görebileceği gibi, bunların bir sonraki sürümde artık çalışmayacağına dair de bir uyarı alacak. 

Yeni güncellemeyle birlikte ITunes'dan da izleyeceğiniz filmleri artık bir kere kiralamanız yeterli olacak. Bunran sonra sahip olduğunuz tüm iOS destekli cihazlarda filmleri izleyebileceksiniz.

     

Apple'ın bu yeni sürümü kullanıcılarına birçok yenilik sunuyor. Yukarıda belirttiğimiz önemli bir hatırlatmayı tekrarlamak istiyoruz. Yeni sürüme geçerken sorun yaşamamak adına verilerinizin bir yedeğini almanızı öneriyoruz. Ayrıca güncellemeyi başlatmadan önce şarjınızın yeterli olduğundan da emin olun. Aksi takdirde yeni sürümün kolaylıklarına geçmeye çalışmak sizin için verilerinizin kaybı anlamına gelebilir.

Etiketler: apple güncelleme, ıphone son güncelleme, teknoloji haber, ıcloud, ıtunes

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap