İOS 11 Güncellemesi Alacak Cihazlar


Teknonce > Teknoloji > İOS 11 Güncellemesi Alacak Cihazlar
İOS 11 Güncellemesi Alacak Cihazlar

5 Haziran'da başlayıp 9 Haziran tarihine kadar devam edecek olan WWDC 2017'de İOS 11 resmi olarak tanıtıldı. Peki İOS 11 güncellemesi hangi Apple cihazlarına gelecek?

Apple tarafından WWDC 2017'de tanıtılacak olan yazılım ve donanımların neler olduğunu daha önceki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık.(İlgili haber için tıklayın.) Tanıtılacak yazılımlardan birisi olan İOS 11'in hangi cihazlara yükleneceği ise Apple tarafından resmi olarak duyuruldu.İşte İOS 11 güncellemesini alacak olan cihazlar.

iPhone

iPhone 7 / 7 Plus

iPhone 6S / 6S Plus

iPhone 6 / 6 Plus

iPhone SE

iPhone 5S

iPad

12.9 inç iPad Pro ( 2.nesil )

12.9 inç iPad Pro ( 1.nesil )

10.5 inç iPad Pro 

9.7 inç iPad Pro 

iPad Air 2

iPad Air 

iPad (5.nesil)

iPad mini 4

iPad mini 3

iPad mini 2

iPod

iPod Touch (6.nesil)

Bu cihazlar arasında en dikkat çekeni iPhone 5S. Daha önce Apple'ın 32 bit cihazlardan desteğini çekeceğini sizlerle paylaşmıştık. İOS 10.3.2 güncellemesinin 5S'in altındaki cihazlar için sunulmamış olması 5S'in göreceği son güncellemenin İOS 11 olacağı ihtimalini kuvvetlendiriyor.

İOS 11 Nasıl Yüklenir ?

WWDC 2017'de geliştiriciler için yayınlanan ve önümüzdeki sonbaharda tüm kullanıcılara ulaştırılacak olan güncellemeyi yüklerken dikkat etmeniz gereken bazı noktaları hatırlatmakta fayda var.

Yükleme işlemini Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme kısmından gerçekleştirebilirsiniz. Güncelleme yapmadan önce şarjınızın dolu olduğundan emin olun. Şarjınız yetersiz ise ekrana bununla ilgili bir uyarı mesajı gelecek ve şarjınız % 50'nin üzerine çıkana kadar güncelleme işlemi bekletilecektir.

Dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise dosyaların yedeklenmesidir. Güncellemeyi başlatmadan önce mutlaka cihazınızın yedeğini almanız gerekmektedir. Böylelikle herhangi bir sorunda cihazınızı yedek dosyanıza geri döndürerek sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. 

İOS 11 yaklaşık olarak 2 GB boyutunda. Güncelleme sırasında herhangi bir problemle karşılaşmamak için cihazınızda minimum 2 GB boş yer bulunması gerekiyor. Yeterli depolama alanı sağlamadığınız takdirde yükleme işlemi tamamlanmayabilir.

Etiketler: ios 11,ios 11 nasıl yüklenir,ios 11 cihazlar,ios 11 yüklenen cihazlar

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap