IPhone'lara Yeni Güncelleme Geldi


Teknonce > Teknoloji > IPhone'lara Yeni Güncelleme Geldi
IPhone'lara Yeni Güncelleme Geldi

Geçtiğimiz günlerde sizlere, IPhone'lara gelen bir mesajın sistemi çökerttiğini duyurmuştuk. Apple, sorunu kabul etmiş ve bir güncelleme yayınlayacağını duyurmuştu. O güncelleme bugün yayınlandı. IPhone son güncelleme nasıl indirilir?

Apple, iOS 11.2.6 güncellemesiyle iPhone'ların çökmesine sebebiyet veren ve muhtemelen bir güvenlik açığı da oluşturan sorunu çözmeyi başardı. Telugu dilindeki özel bir karakter, iPhone'ları kitleyip, mesajlar, Facebook Messenger, WhatsApp gibi uygulamalara erişimi engelliyordu. (Ayrıntılı bilgi için tıklayın.)Hata, iPhone’ların yanı sıra şirketin Safari, macOS ve tvOS yazılımlarını da olumsuz yönde etkiledi. Apple, bu sorun için yapılan çalışmalar sonucunda yeni güncellemeyle ortaya çıkan tüm hataların giderildiğini açıkladı.

Teknoloji devi şirket, geçtiğimiz hafta fark edilen güncelleme hatasını iOS 11.3 sürümünden önce düzelteceğinin sözünü vermişti. Gece yayınlanan iOS 11.2.6 sürümü, iPhone’ların Telugu dili hatası yüzünden çökmesini engelliyor.

Güncellemenin yeni sürümünü destekleyen telefon kullananlar, güncellemenin yüklenmesi için otomatik bir uyarıyla karşılaşıyor. Eğer bu uyarıyla karşılaşmadıysanız ya da gözden kaçırdıysanız, cihazınızda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek telefonunuz için indirilebilir olan yazılım güncellemelerini görebilirsiniz.

41.5 MB boyutundaki iOS 11.2.6, iPhone'larda yukarıda sözünü ettğimiz tüm hataları gidermesinin yanında, farklı bölümlerde de bazı iyileştirme ve hata düzeltmelerini de beraberinde getiriyor. 

Etiketler: apple, ıphone güncelleme, teknoloji, ios 11.2.6

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap