IPhone'ların Sistemini Çökerten Mesaj: Sakın Açmayın!


Teknonce > Teknoloji > IPhone'ların Sistemini Çökerten Mesaj: Sakın Açmayın!
IPhone'ların Sistemini Çökerten Mesaj: Sakın Açmayın!

Apple'ın IPhone'lar için yayınladığı son güncellemede hatalar çıkmaya devam ediyor. Bu mesajı görürseniz sakın açmayın!

Apple kullananıcıları son güncellemenin ardından Hindistan'dan gelen bir mesajdan dolayı sıkıntılar yaşıyor. Gelen mesajdan sonra telefonlarının bazı kısımlarının çöktüğü açıklandı. Hindistan'da 70 milyonun kullandığı bir dil olan Telugu'daki bir karakterin iOS'un çökmesine yol açtığı açıklandı. Apple yetkilileri, bu mesajı görenlerin derhal silmesi gerektiğini söylüyor.(Sorunun çözümü için tıklayın.)

Apple iOS 11.2.5 ya da macOS çalıştıran cihazlarda gelen bir mesajın ardından yaşanan hata dolayısıyla Apple’ın mesajlaşma sistemi iMessages, WhatsApp, Facebook Messenger, Gmail ve Outlook for iOS gibi uygulamalar çöküyor ve uygulamalar sürekli olarak hata vermeye başlıyor. Son yayınlanan güncellemede atlanan bir ayrıntı sonucu, altyapının bu karaktere uygun olmamasından dolayı, uygulamaların kendi kendine kapandığını belirten teknoloji uzmanları, “Eğer bu mesajı görürseniz silin” uyarısında bulunuyor. 

Apple’ın güncellemedeki bu sorunu ilerde gelecek olan iOS 11.3 güncellemesiyle düzelteceği belirtildi. Şu an için, kötü niyetli grupların suistimaline açık olan uygulama hatasının şu ana kadar kaç cihazı etkilediği bilinmiyor.

(Haber güncelleme: Bugün (20.02.2018) gelen 11.2.6 güncellemesiyle sorun çözüldü. Ayrıntılar için tıklayın.)

Etiketler: apple güncelleme, ios güncelleme hatası

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap