IPhone X'in Sorunlu Olduğu Doğrulandı


Teknonce > Teknoloji > IPhone X'in Sorunlu Olduğu Doğrulandı
IPhone X'in Sorunlu Olduğu Doğrulandı

Apple yetkilileri, 10. yıla özel çıkardıkları telefonlarındaki sorunu doğruladı! iPhone X'in sorunu ne?

Daha önce sizlere duyurduğumuz iPhone X'in çerçevesiz OLED ekranındaki problemler, firma yetkilileri tarafından resmen doğrulandı. 3 Kasım'da satışlarına başlanan akıllı telefon modeliyle ilgili kullanıcılar birçok farklı şikayet raporlanırken, bu şikayetlerin çözümü içinde firma yetkilileri çalışmalarını sürdürüyor. iPhone X'le ilgili raporlanan en ciddi sorun ise ekran kaynaklı.Tespit edilen bu sorun, özellikle soğuk havalarda cihazın ekranının çalışmaması olarak gösteriliyor. 0 derecenin altındaki havalarda dışarı çıkan kullanıcılar, dışarı çıktıktan sonra 2 dakika geçtiğinde ekranın parmak dokunmalarına tepki vermediğinden söz ediyor. Ülkemizde bu sorun şimdilik bizler için ciddi bir sorun olmayabilir ancak kuzey ülkelerinde kullanıcıların sık sık bu derecenin altındaki havalara maruz kalıyor.

Oled ekrandan kaynaklanan sorunlarla ilgili çalışmalara başladığını doğrulayan Apple yetkilileri açıklamalarında "Aldığımız raporların sonrasında sağladığımız incelemelerle birlikte, iPhone X ekranının sığuk ortamlara hızlı geçiş yaptığında tepki vermemeye başladığını farkettik. Ekran 10 saniyelik süre zarfı sonrasında yeniden kendine gelip çalışabiliyor. Ancak bu sorunu bir yazılım güncellemesiyle birlikte gidermeye çalışacağız." dedi.

Daha önce de Oled ekranla ilgili önceki sayfanın izlerinin yeni sayfada da görülmesi sorunu gündeme gelmiş ve şirketin yaptığı açıklamada bu sorunun da görülebileceği kabul edilmişti

Bunlara ek olarak raporlanan bir diğer sorun ise, ahizeden gelen uğultu ve seslerin bozulması. Bazı kullanıcılar telefon son sese yakınken veya hoparlörü açtıklarında bu sesleri duyduklarını, bazıları ise yüksek sesle hoparlörü kullanırken ses doğruluğu sorunları ve seslerde çatlama duyduklarını söylüyor. Hatta ses seviyesi daha düşükken bile bu tuhaf seslerle karşılaştığını söyleyenler de bulunuyor.

Şirketin bu sorunları yazılım güncellemesiyle halledip halledemeyeceği ise merak konusu. Sorunlara ilişkin yazılım güncellemeleri yayınlayacağını söyleyen yetkililer, sorunun bu yolla çözüleceğine inanıyor. Bizler de, kullanıcıların mağdur olmaması için, sorunun yazılım güncellemesiyle hallolacak kadar basit olduğunu umuyoruz. Eğer karşılaşılan sorunlar, telefonun donanımıyla doğrudan ilişkiliyse, yazılım güncellemeleri geçici yamalardan ibaret de olabilir. Ancak Apple gibi bir teknoloji devi de kullanıcılarını mağdur etmeyecektir. İlerleyen günler, tüm bu sorunların nasıl çözüleceğini hepimize gösterecek.

Etiketler: apple, ıphone x sorun, ıphone x ekran sorunu, ıphone x ahize, akıllı telefon

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap