İŞKUR Youtuber Yetiştirecek


Teknonce > Teknoloji > İŞKUR Youtuber Yetiştirecek
İŞKUR Youtuber Yetiştirecek

Türkiye İş Kurumu, Google destekli yürüttüğü çalışmasında Youtuber yetiştirmeye başladı.

Dünya'nın en geniş video paylaşım sitesi Youtube birçok insan için kazanç kapısı haline geldi. Bunun farkına varan Türkiye İş Kurumu da düğmeye basarak Youtuber yetiştirmek için Google ile birlikte yürüteceği bir çalışma başlattı. İŞKUR Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi kapsamında katılımcıların dijital alandaki becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal başkanlığında Google Türkiye Ofisi'yle yapılan toplantıda yürütülecek çalışmanın ayrıntıları belirlendi. Projenin temel işleyişinin "Nasıl Youtuber Olunur?" sorusu çerçevesinde ilerletileceği öğrenildi. Eğitimlerin ilk önce Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya olmak üzere altı pilot şehirde başlatılacağı açıklandı. Bunların haricinde İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa'da da aynı proje kapsamında dijital girişimcilik eğitimi veriliyor.

Youtuber Nedir? Nasıl Youtuber Olunur?

Youtuber, Youtube'u etkin olarak kullanan, video yükleyen ve videoları düzenleyen kişilere denir. Gelişen teknoloji çağında internetten para kazanma imkanları da yaygınlaşmış durumda. Youtuber'lar aynı zamanda yükledikleri videolardan izlenme oranına göre para kazanmaktadırlar. Basitçe açıklamak gerekirse, kurduğunuz kanalın takipçisi ve yüklediğiniz videoların izleyicisi ne kadar fazla olursa o kadar çok reklam geliriniz olacaktır.

Telif hakkı sorunu yaşamamanız ve takipçilerinizi arttırabilmeniz için özgün ve ilgi çekici videolar hazırlamanız gerekir. Eğer bu kariterlere uygun olarak işe başlar ve ilerleyen zamanlarda yeterli izleyici kitlesine ulaşabilirseniz çalışmanızın karşılığını da alabilirsiniz. Youtuber'lık yaparak ayda 20.000-30.000 arasında kazanan çok sayıda insan bulunuyor. 

Youtuber olmak için elbette kararlı ve azimli olmak gerekiyor. İlk zamanlarda birşey kazanmamanız, hatta çektiğiniz videoların hiç izlenmemesi durumlarıyla bile karşılaşabilirsiniz. Ancak internetten para kazanmak isteyenler bilmelidirler ki, bu durum zamanla ve insanların sizi keşfetmesiyle mümkün olacak bir durumdur. 

Etiketler: youtuber nedir, nasıl youtuber olunur, işkur dijital dönüşüm hareketi, işkur youtuber, türkiye iş kurumu youtuber, youtube, teknoloji

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap