İyi Bir Yazılımcı Olmanın Püf Noktaları!


Teknonce > Bilgisayar > İyi Bir Yazılımcı Olmanın Püf Noktaları!
İyi Bir Yazılımcı Olmanın Püf Noktaları!

Eğer siz de iyi bir yazılımcı olmak istiyorsanız aşağıdaki yönergelere mutlaka uymanız gerekir.

Sürekli ÖğrenmekBirkaç kod öğrenip yazılımcı oldum derseniz hata yapmış olursunuz. Çünkü kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekir. Öğrenmeye her zaman aç olmalısınız.

Bir Konuda Uzman Olmak

Birçok kişi onlarca programlama dilini aynı anda öğrenmeye kalkar ve zorlanıp bırakır. Bu duruma düşmemek için yapmanız gereken aslında çok basit. Tek bir proglama dilini iyice öğrenip daha sonra farklı dillere yönelmek daha doğru bir adım olacaktır.

İngilizce Öğrenmek

Programlama dilleri ile ilgili makaleler çoğunlukla İngilizce olarak yazılırlar. Bundan dolayı İngilizce bilmeniz o  makaleleri okuyup anlamanızı kolaylaştıracaktır.

Sosyal Hayat

Yazılımcı, denince birçok kişinin aklına kendini karanlık bir odaya hapsedip saatlerce kod yazan bir insan gelir. Bu düşünceden kurtularak sosyal olarak yaşamanız, arkadaşlarınızla vakit geçirmeniz kafanızı dağıtmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede daha rahat kod yazabilir hale gelirsiniz.

Farklı Kodlar Denemek

Bir işlem 10 satırlık bir kodla yapılabileceği gibi tek satırlık bir kod ile de yapılabilir. Tabiki tek satırlık kodla yapmak her zaman daha avantajlıdır. 

Disiplin

Her işte olduğu gibi yazılımda da disiplin çok önemli bir kavramdır. Kod yazmaya başlamadan önce oturup plan yapmanız gerekmektedir. Planlı çalıştığınız takdirde zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Farklı şeylere yönelme imkanınız olur.

Etiketler: yazılımcı olmak,yazılımcı olmanın püf noktaları,kod yazmak,programlama dilleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap