Karneler Basıldı Mı? E Okul'a Notlar Giriliyor


Teknonce > Hayata Dair > Karneler Basıldı Mı? E Okul'a Notlar Giriliyor
Karneler Basıldı Mı? E Okul'a Notlar Giriliyor

E okula notlar girilmeye devam ediliyor. Öğrenci ve veliler ise merakta: Karneler ne zaman veriliyor? Karneler basıldı mı? Karneler ne zaman basılacak? Karneler ne zaman alınıyor? 2020'nin ilk karneleri saat kaçta dağıtılacak? İşte cevaplar...

Artık bir dönemin sonuna gelen öğrenciler, çalışmalarının meyvesi olarak 2020 yılının ilk karnelerinin ne zaman verileceğini merak ediyor. 15 tatil yani sömestr tatilinin ne zaman başlayıp ne zaman biteceği, karnelerin hangi gün ve saat kaçta dağıtılacağı öğrenciler tarafından merak konusu. 15 tatile az bir süre kalmasına rağmen karneler basıldı mı? Karneler ne zaman basılacak? Karneler saat kaçta dağıtılacak? 15 tatil ne zaman başlayıp ne zaman bitecek?Karneler ne zaman veriliyor? Milli eğitim bakanlığının açıkladığı takvime göre Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci bu cuma günü karnelerini alıp 15 tatile, yani sömestr tatiline girecek. Yani bu senenin birinci dönemi 17 Ocak 2020 Cuma günü verilecek karneyle sona erecek ve 15 tatil başlayacak. Bu sene ikinci dönem ise 3 Şubat 2020 Pazartesi başlayacak ve 19 Haziran 2020 Cuma günü verilecek karnelerle son bulacak.

Ancak öğrenciler ikinci dönem içerisinde bir ara tatil daha yapacaklar. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında (haftasonlarıyla birlikte 9 gün) bir ara tatil daha yapacak olan öğrenciler bu tatil için karne almayacak

Karneler saat kaçta verilecek? Karneler basıldı mı? 17 Ocak 2020 Cuma günü ilk üç ders içinde verilmesi beklenen birinci yarıyıl karneleri bu hafta içinde basılacak. E okula not girişlerinin tamamlanmasıyla birlikte okul idarecileri hızlı bir şekilde karne basma işini gerçekleştirecek ve 2020 yılının ilk karneleri bu cuma günü öğrencilere verilecek. Birinci yarıyıl karnelerini alan öğrenciler ise sene içindeki en uzun tatillerine, sömestr tatiline çıkacak.

Peki karneler saat kaçta alınacak? Kesin olmasa da gelen bilgilere göre sabahçı öğrenciler karnelerini saat 9'da, öğlenciler ise saat 12'de alacak. Tam gün eğitim yapan okullarda ise karnelerin ilk üç dersten birinde verilmesi planlanıyor. Ancak sizlerinde bildiği gibi bu uygulama okul idarecilerine ve bölgelere göre değişiklik gösterebiliyor.

Şimdiden tüm öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.

Etiketler: karneler ne zaman, karneler saat kaçta, 15 tatil, sömestr tatili

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap