Karneler Ne Zaman Verilecek? Karneler Verilecek Mi?


Teknonce > Hayata Dair > Karneler Ne Zaman Verilecek? Karneler Verilecek Mi?
Karneler Ne Zaman Verilecek? Karneler Verilecek Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son yapılan açıklamanın ardından öğrenciler bu soruların yanıtlarını arıyor. Karneler verilecek mi? Karneler ne zaman verilecek? Karneler nasıl verilecek? İşte ayrıntılar...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak 4 Ocak 2021'den itibaren yüz yüze sınavların yapılacağını ve liseler için karne notlarının bu sınavlar neticesinde verileceğini duyurmuştu.

Karneler Ne Zaman Verilecek? Karneler Verilecek Mi?Koronavirüste yaşanan endişe verici gelişmelerin ardından bugün yapılan açıklamayla sınavların bir kere daha ertelendiği duyuruldu. Ancak şu durumda karnelerin ne zaman ve nasıl verileceği soruları ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "Ortaokullarda karne notları ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden, liselerde 2. dönem yapılacak yüz yüze sınavlarla belirlenecek."

Yüz yüze sınavlar ikinci dönemin başına ertelendi. Yeni alınan karara göre ilk ve orta dereceli okullarda etkinlik notlarına göre karne verilecek. Lise öğrencilerine ise bu dönem karne verilmeyecek. Öğrencilerin karne notları ikinci dönem yapılacak yüz yüze sınavlardan sonra verilecek. 

Bakan Selçuk, "İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem karne notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz." dedi.

Liselere Karne Verilecek Mi? Karneler ne zaman verilecek?

Yapılan açıklamaya göre birinci dönemde lise öğrencilerine karne verilmeyecek.

Karneler E Okuldan Mı Verilecek? Karneler nasıl verilecek?

Not girişleri geçen yıllarda olduğu gibi yine e okuldan yapılacak. Fiziksel olarak karnelerin dağıtımının ise koronavirüs şartları dolayısıyla toplu bir törenle yapılması beklenmiyor.

Karneler verilecek mi? Karneler ne zaman verilecek? Karneler nasıl verilecek? sorularının cevabını sizler için paylaştık.

Etiketler: karneler verilecek mi, karneler ne zaman verilecek, karne e okul, lise karne

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap