Klanlar.org Başlangıç Rehberi


Teknonce > Oyun > Klanlar.org Başlangıç Rehberi
Klanlar.org Başlangıç Rehberi

Klanlar.org oyunun ilerleyen kısımlarında birçok sorunu barındırsa da en zorlu kısımlarından biri başlangıç aşamasıdır. Oyunda tutunabilmek için oyuna nasıl başlamalı sorusunun cevabı aşağıdadır.

Klanlar.org, bir savaş strateji oyunudur. Bu gibi oyunlarda kısa ve uzun vadeli planlar yapılmadan oyunda uzun süre barınmak mümkün değildir. Özellikle oyuna ilk başlandığında bu planların oluşturulması gerekir. Oyuna başladığınızda ilk hedefiniz kışlayı inşa etmek olsun. Bunun bir "savaş" oyunu olduğunu asla unutmayın.Savaş oyunları yoğun rekabetlere sahne olmaktadır. Klanlar da bunlardan biri. Eğer kışlayı inşa etmekte gecikir ve yeterince savunma askeri toplayamazsanız, çaylak korumanız kalktığında etrafınızdakilerin sömürgesi olmaktan başka seçeneğiniz olmayacaktır. Bundan dolayı, bir an önce kışlanızı basıp köyü korumaya yetecek kadar savunma askeri toplamanızda fayda var. Klasik bir yaklaşım olsa da oyuna yeni başlayanlar için uygulama açısından oldukça işe yarayan bir taktik mevcut: Asker sayınız asla puanınızın altına düşmesin. Özellikle ikinci köyüzü alana kadarki süreçte oyunda tutunabilmek için asker sayınıza önem vermenizi tavsiye ederiz.

Burada önemli bir sorun da saldırı almaya başlayan ve bundan kurtulamayan oyuncuların ne yapacağıdır. Burada yapılması gereken öncelikli hamle gizli deponun geliştirilmesidir. Gizli depo, köyünüzdeki bir miktar madeni saklar ve düşman yağmalarından korur. Koruduğunuz bu madenlerle öncelikle suru geliştirmeye odaklanın. Bu arada da yavaş yavaş asker toplayın. Askerler tabiki savunma birimleri olsun. Ancak bu bastığınız askerleri asla köyünüzde tutmayın. Elinizde yeterli birim olmazsa, düşman saldırılarını savuşturamayacağınız gibi, asker de biriktiremezsiniz. Saldırı aldığınızda köyünüzdeki askerleri dışarıda bir köye (saldırı ya da savunma için olması farketmez) yollayın. Saldırı geçtikten sonra da gönderdiğiniz askerlerin talimatını iptal edin ve köye geri çağırın. Bu sırada da köyünüzdeki madenleri harcamayı unutmayın. Şu durumda rakibiniz boş bir köye girip eli boş çıkmış olacak. Askerlerinizin yeterince biriktiğinden emin olduktan sonra, gelen saldırıdaki askerleri kolayca yenebilir ve bundan sonra gelişiminize kalan yerinden devam edebilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda Klanlar.org'la ilgili taktik önerileri ve tavsiyelerimiz devam edecek. Keyifli oyunlar dileriz.

Klanlarla ilgili diğer taktik ve haberler için tıklayın.

Etiketler: klanlar tüyo, klanlar taktik, klanlar savunma, klanlar saldırı, savaş srateji oyunu, klanlar başlangıç taktikleri, klanlar köy

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap