Klanlar Taktikleri (Kilit Atma)


Teknonce > Oyun > Klanlar Taktikleri (Kilit Atma)
Klanlar Taktikleri (Kilit Atma)

Klanlar oyunu bugün en çok oyuncuya sahip savaş strateji oyunlarından biridir. Uzun yıllardır piyasada olmasından dolayı da oyuncular çok sayıda taktik geliştirmiştir. Oynamak için de bu taktikleri kullanmak gerekebilir.

Klanlardaki taktikleri ilerleyen zamanlarda da sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Bu yazımızda klanlar taktiklerinden kilit atmayı anlatacağız.Öncelikle kilit atmanın ne olduğunu açıklayalım. Kendi köyümüze ya da dostumuzun köyüne saldıran bir oyuncunun ordusunun kendi köyüne geri dönüş saatini hesaplayıp 1-2 saniye arkasına kendi saldırı ordumuzu atarak düşman oyuncu askerlerini köyden kaçıramadan kesmek, kilit atmadır.

Kilit Atma Nasıl Yapılır?

Öncelikle http://tr.twstats.com/tr40/index.php?page=attack_planner linkine tıklayarak klanlar istatistiklerinde yer alan attack plannera giriyoruz ve en üste saldırı alan köyümüzün kordinatlarını giriyoruz. (Oynadığınız dünyayı seçmeyi unutmayın.) Onun altındaki kısma saldıran düşmanın kullanıcı adını giriyoruz. Diğer 2 kutucuk çok da önemli değil next diyoruz karşımıza düşman oyuncunun köyleri çıkıyor. Bize saldıran köyü ve onun sağından da adamın yolladığı en yavaş birimi seçip next diyoruz. Burada karşımıza bazı bilgiler çıkıyor. Time travel bize seçtiğimiz en yavaş birimin bizim köyümüzden saldırının çıktığı köye ne kadar zamanda geri döndüğü yazıyor. Bu zamanı düşman ordunun bizim köye tam giriş saatinin üzerine ekliyoruz ve ordunun köye geri ne zaman döneceğini öğreniyoruz.Bunun ardından son hamle olarak kendi ordumuzu bu zamanın 1-2 saniye arkasına girecek şekilde ayarlayıp düşman ordusunun kaçmasına fırsat vermeden ordusunu köyde yakalayıp hiç ediyoruz.


Bazı okurlara uğraştırıcı gibi gelebilir ancak unutmayınki bu bir savaş oyunu. Bazı durumlarda, özellikle dişli rakiplere karşı bu taktikleri kullanmak durumunda kalabilirsiniz. Emin olun ki avantajlarını göreceksiniz. Hele de bol köy almak istiyorsanız.

Anlamayanlar için başka bir yoldan ve bir de örnekle anlatmak gerekirse; size gelen ordu köyünüze diyelim 17:05:11.115 de girdi. Size o kişi neyle saldırdıysa ilk olarak en yavaş birimin sizin köyünüze kaç saatte girdiğinizde bakıyosunuz. Diyelimki 3 saatte girdi. O ordunun sizin köyünüze girdiği zamana ekliyoruz bunu ve o ordunun köye dönüş zamanını elde ediyoruz. 20:05:11.000 oluyor dönen ordu her zaman 000 ms de döner sizde ordunuzu 20:05.11.000 da giricek şekilde adama yolluyosunuz ve adam saldırı ordusunu kaçırmadan kesiyosunuz.


Saldırıyı hangi zamanda atacağınızı hesaplamak için ise yukarıda verdiğimiz linkten attack plannerı kullanabilirsiniz. Attack Plannerın sizin dünyanıza ait kısmını açmak için sağ üstte yer alan "select world" kısmına tıklayın ve oynadığınız dünyayı seçin.

Klanlar oyunuyla ilgili diğer haberleri ve taktikleri görmek için tıklayın.

Etiketler: klanlar taktikleri, klanlar kilit atma, klanlar gelen saldırı, klanlar atack planner, klanlar köy alma

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap